Sprzedaż alkoholu do 22! Te chore przepisy dotkną wszystkich

Sprzedaż alkoholu do 22! Te chore przepisy dotkną wszystkich

Już niebawem możemy znaleźć się w sytuacji, w której dokupienie alkoholu na trwającą imprezę stanie się niemożliwe. Ministerstwo Zdrowia pracuje bowiem nad zmianą w przepisach, która umożliwi samorządom ograniczenie liczby całodobowych sklepów monopolowych.

Nowe przepisy będą gwarantowały radzie miasta lub gminy prawo do ograniczenia sprzedaży alkoholu od godziny 22 do 6. Zmiany przewidują również wprowadzenie zakazu spożywania alkoholu w miejscach publicznych „z wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych”.

Projekt z woli samorządowców

Samorządowcy od dawna domagają się wpływu na liczbę całodobowych sklepów monopolowych. Szczególnie radykalną propozycję zgłosił Związek Miast Polskich. Przygotowany przez organizację projekt ustawy pozwalał na wprowadzenie całkowitego zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22-6. Wtedy projekt został odrzucony przez Sejm, jednak dziś ma zdecydowanie większe szanse na uchwalenie. Kilka miesięcy temu głośna w mediach była sprawa konsumpcji alkoholu na bulwarach wiślanych w Warszawie. Czy nowa ustawa przekreśli dotychczasowe ustalenia? - Z tego co się orientuję, ministerialny projekt przewiduje nie tylko zakazy ale też odstępstwa od nich. Rozpoczniemy w Warszawie dyskusję by wskazać przestrzenie, gdzie nie będzie obowiązywać - zapewnia wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”. Czy zmniejszenie całodobowych punktów sprzedaży alkoholu faktycznie przełoży się na jego niższą konsumpcję w Polsce? Projekt Ministerstwa Zdrowia budzi spore kontrowersje. Źródło: fakt.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News