Skuteczny trik na kaca. Szybko znikają nieprzyjemne objawy

Skuteczny trik na kaca. Szybko znikają nieprzyjemne objawy

Uniwersalny sposób na kaca, który tak samo skutecznie zadziała na wszystkich, nie istnieje. Są natomiast sposoby, które warto wypróbować, bowiem w każdym wypadku pomogą one w złagodzeniu objawów kaca.

Sposób na kaca? Jak żartują niektórzy, najlepszym z nich jest ten, który zakłada, że należy "leczyć się tym, czym się struliśmy". Czy jednak jest to godna odnotowania rada? Z wielu powodów jest to bardzo zła metoda, której nie warto stosować. Warto natomiast sięgnąć po tych kilka sprawdzonych sposób, które pomogą uporać się z objawami kaca.

Sposób na kaca - uzupełnij mikroelementy i witaminy

Spożywanie alkoholu w nadmiarze (a warto wspomnieć, że "nadmiar" to już nawet dwa piwa), powoduje negatywną reakcję organizmu. Alkohol to przecież trucizna, o czym warto pamiętać, gdy sięgamy po kolejny kieliszek. Spożywanie alkoholu obciąża organizm, a ten potrzebuje czasu, aby strawić alkohol i poradzić sobie z wypłukaniem go z organizmu.

Przy okazji wypłukiwania alkoholu nasze nerki wypłukują także inne substancje - m.in te, które są potrzebne organizmowi do poprawnego funkcjonowania. To właśnie przez ich niedobory nasz organizm reaguje objawami typowymi dla kaca. Co więc należy zrobić? Najlepiej zjeść pożywne śniadanie. Przed nim warto jednak na około 30 minut wcześniej wypić dużą szklankę mineralnej wody. Następnie, gdy organizm zostanie nieco nawodniony, warto zjeść pożywne śniadanie złożone z jajek i warzyw. Może to być np. jajecznica na odrobinie masła z szynką, cebulą, razowym chlebem i dwoma pomidorami. Takie śniadanie powinno zdecydowanie postawić każdego na nogi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiana gwiazda przez lata ukrywała straszliwą chorobę. Ślady na ciele zasłaniała makijażem, teraz choroba zaatakowała jej twarz [ZDJĘCIA]
2. Tylko na chwilę spojrzał na telefon. Po 7 sekundach już nie żyli mama, córka i dwóch synów

Nie bierz tabletek przeciwbólowych - daj wytchnąć swojemu organizmowi

Na ból głowy nie warto brać tabletek przeciwbólowych. Za ból głowy odpowiada najczęściej wspominane odwodnienie. Po obudzeniu, o ile będziemy nawadniać nasz organizm (warto wypić przez ten czas około 2l wody mineralnej), po około dwóch godzinach ból głowy powinien minąć samoistnie. Po śniadaniu można wypić filiżankę bardzo mocnej kawy, która pomoże m.in. poprawić koncentrację, która na kacu jest bardzo słaba.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Istnieją dwa banalne sposoby, żeby szybko ją zdobyć
  2. OBRZYDLIWE znalezisko w karkówce. Prawda wywołuje mdłości
  3. Uwielbiana gwiazda przez lata ukrywała straszliwą chorobę. Ślady na ciele zasłaniała makijażem, teraz choroba zaatakowała jej twarz [ZDJĘCIA]
  4. Zadźgał żonę. Podał powód, opisuje go jedno słowo
  5. Elżbieta II ukrywała chorobę. Wszystko wyszło na jaw, gdy kamery uchwyciły posiniaczone dłonie królowej
  6. Zaszczekał i ocalił rodzinę. Sam nie przeżył, pies bohater

Źródło: Super Express

Następny artykuł