Premier Beata Szydło w specjalnym orędziu transmitowanym w Telewizji Polskiej zwróciła się do narodu zapewniając, że jej rząd robi wszystko, by zapewnić społeczeństwo bezpieczeństwo. Z kolei do opozycji zaapelowała, że nie jest jeszcze za późno, by wejść na ścieżkę dialogu.

 – Obowiązkiem rządzących jest dbanie o obywateli. Chcę zapewnić, że w pełni wywiązujemy się z tego obowiązku – zapewniła w swoim wystąpieniu premier Szydło.

W swoim wystąpieniu premier Szydło poświęciła również sporo czasu ostatnim wydarzeniom i opozycji, którą oskarżyła o sianie zamętu i próbę destabilizacji państwa.

 – Krzyk, sianie zamętu, destabilizacja – to są metody, które niestety stały się narzędziem partii opozycyjnych. Nie ma to nic wspólnego z zasadami demokratycznego państwa prawa, ze standardami europejskich demokracji – powiedziała Szydło.

Jak dodała, w demokratycznym państwie jakim jest Polska, można się spierać a nawet kłócić, jednak pod żadnym pozorem nie wolno napuszczać Polaków przeciwko sobie, co – jak przekonuje premier – robi właśnie opozycja.

 – Reżyserzy tych wydarzeń muszą dziś wyraźnie usłyszeć: źle czynicie, szkodzicie Polsce, sprzeniewierzacie się dobru wspólnemu. Na konflikcie i niechęci chcecie budować waszą tożsamość. Szanujcie swoich rodaków. Chcę zaapelować o odpowiedzialność. Odpowiedzialność jest wspólnym dobrem. Nigdy nie jest za późno, by zejść na ścieżkę dialogu. Kłótnia polityczna może wydawać się opozycji atrakcyjna, ale to niszczy naród – oświadczyła Szydło.

https://www.youtube.com/watch?v=N5rl3L5g6Nc

bh

...

Zobacz również