Od tej strony Jarosława Kaczyńskiego raczej nie znaliśmy. Prezes PiS wcielił się w rolę dobrego troskliwego wujka i zaczął pocieszać lidera ruchu Kukiz’15.

W ostatniej wypowiedzi na antenie radiowej Jedynki Paweł Kukiz wspomniał rozmowę z prezesem Prawa i Sprawiedliwości po swoich pierwszych trudnych chwilach w parlamencie, czyli po tym, jak z klubu ruchu Kukiz’15 odeszło kilku członków. Szef PiS opowiedział Kukizowi historię Porozumienia Centrum – swojej poprzedniej partii. Kaczyński wchodził wtedy do sejmu z małą ilością posłów, a jeszcze mniej zostało przy nim do końca kadencji, ale to wraz z nimi zbudował silną partię.

To było w czasie, kiedy poseł Morawiecki opuścił Kukiz’15. Byłem trochę przygnębiony tym odejściem. Pamiętam, że prezes Kaczyński zareagował na to w ten sposób, że opowiedział mi historię Porozumienia Centrum. Powiedział, że kiedy w 1991 roku wprowadził do parlamentu 44 posłów, skończył kadencję z liczbą 23. I powiedział mi: „Panie Pawle, na nich zbudowałem Prawo i Sprawiedliwość” – powiedział Paweł Kukiz.

Dodał potem, że sporo mu brakuje do Prawa i Sprawiedliwości. Co więcej, ruch Kukiz’15 opuściły te osoby, które były fundamentem klubu i bardzo mocno stawiały na jego sukces, takie jak Sylwester Chruszcz Adam Andruszkiewicz.

Początkowo idea była taka, żeby wpisywać na listy wszystkich przedstawicieli ruchów reformatorskich. I ci reformatorzy najbardziej zdradzili, oprócz wolnościowców – przyznał Kukiz.

Źródło wprost.pl

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków


Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

Zobacz również