Polskie państwo ściga 11-letnią Zuzię. Bezlitosne, dziewczynka jest zdruzgotana

Polskie państwo ściga 11-letnią Zuzię. Bezlitosne, dziewczynka jest zdruzgotana Źródło: Piqsels

Spadek nie zawsze okazuje się dla dziedziczącego kwestią korzystną. 11-letnia Zuzia przejęła po zmarłym ojcu milion złotych długu. Najpierw w sprawę włączył się komornik, teraz ściga ją urząd skarbowy.

Spadek, który trafił do Zuzi po jej ojcu, na pewno nie ułatwi jej startu w dorosłe życie. Dziewczynka mieszka w Libiążu, ma 11 lat. Po rodzicu odziedziczyła milion złotych długu. Zuzia żyje z mamą w skromnych warunkach, na 20 metrach kwadratowych. Choć przez jakiś czas otrzymywała rentę po ojcu, ostatecznie zajął ją komornik.

Spadek po ojcu obciążył 11-letnią Zuzię

Kiedy "Wprost" opisał trudną sytuację dziewczynki, wszystko zdawało się wracać do względnej normy. Wspomniany komornik przekazał, że jego pracownik miał popełnić błąd. Przeprosił Zuzię oraz zwrócił pieniądze, które przejął. Sprawę komentowało nawet Ministerstwo Sprawiedliwości. Pomoc oferował też Rzecznik Praw Dziecka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Trzeba wrócić do stanu po śmierci ojca Zuzi i zająć się pierwotnym długiem, który teraz należy do firmy windykacyjnej. Czekam na akta, wystąpię do banku i windykatora o informację w tej sprawie - przekazał publicznie Mikołaj Pawlak.

Problemy dziewczynki się nie kończą

Niestety sprawa Zuzi ponownie zaczęła się komplikować. Zaangażował się w nią bowiem Urząd Skarbowy w Chrzanowie. 11-latka otrzymała od jego naczelnika wezwanie do złożenia deklaracji podatkowej o nabyciu spadku. Choć jest jeszcze dzieckiem, pismo przesłano bezpośrednio do niej. Najczęściej kieruje się je za to do opiekunów prawnych małoletnich, w tym przypadku matki dziewczynki.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie można upaść niżej, uwielbiany uczestnik "Chłopaków do wzięcia" trafił do więzienia. Próbował zgwałcić swoją 79-letnią babcię
2. Nie żyje wokalistka Alibabek. Długo walczyła z guzem mózgu

Zuzia musi odpowiedzieć na wezwanie w czasie 7 dni. Inaczej może mieć poważne problemy, które zakończą się nawet nałożeniem grzywny lub wszczęciem postępowania podatkowego. 11-latka i jej matka są zdruzgotane sprawą. Czas pokaże, czy politycy i przedstawiciele instytucji państwowych, zgodnie ze złożoną już obietnicą, wyciągną do nich pomocną dłoń.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy tętniaka mózgu. Każdy powinien je znać
  2. Mistrz świata w skokach narciarskich wraca do startów. Zobaczymy go już w Rasnovie
  3. Nie żyje wokalistka kultowego polskiego zespołu. Niedawno usłyszała straszną diagnozę, nie zdążyła zacząć leczenia
  4. Smutne, Anna Mucha już się pożegnała z Królikowskim. Zawsze będzie pamiętać spędzony z nim czas
  5. Ile koni jest na zdjęciu? Setki osób próbuje znaleźć rozwiązanie, ale prawie nikomu się nie udaje
  6. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy

Źródło: Wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News