W Sowie i Przyjaciołach nagrano sekstaśmy

W Sowie i Przyjaciołach nagrano sekstaśmy

Sowa i Przyjaciele to jedna z restauracji, w których dokonano nagrań, wykorzystanych później w aferze taśmowej z 2014 roku. W jej wnętrzu nagrano prywatne rozmowy polityków dawnego obozu władzy, ale również m.in. Mateusza Morawieckiego. W tym czasie powstały również sekstaśmy.

Sowa i Przyjaciele jest miejscem, w którym nagrano najbardziej kontrowersyjne wypowiedzi polskich polityków, biznesmanów i lobbystów. Nagrania ujawnione przez media, a powstałe z inicjatywy Marka Falenty wstrząsnęły opinią publiczną i w dużym stopniu doprowadziły do przegrania przez PO-PSL wyborów 2015 roku.

Sekstaśmy z restauracji Sowa i Przyjaciele

Akta sprawy afery taśmowej zawierają także informacje o sekstaśmach, które miały powstać w restauracji. Podsłuch miał podłożyć jak zwykle kelner Łukasz N. Nie są to jednak nagrania wideo, a jedynie dźwiękowe. - Ja nigdy nie dokonywałem nagrań filmowych tylko zawsze dźwięk - zeznał N.   W aktach składających się na 40 tomów zawarte są jedynie 3 opisane historie tego typu. Tylko jedna z nich może mieć znaczenie polityczne i dotyczy wiceministra od spraw gospodarczych. Miał spotykać się z jedną z wymienionych w aktach kobiet, która twierdziła, że zna się z poważanym biznesmenem.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Znam osobę o danych [tu pada nazwisko wiceministra]. Mam wiedzę, że ta osoba została nagrana w sytuacji obyczajowej, to było jedynie nagranie dźwięku. [...] Ja zarejestrowałem tę sytuację. Nie mam wiedzy czy to nagranie zostało w jakikolwiek sposób wykorzystane - zeznaje Łukasz N. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Emeryci! Dostaniecie więcej pieniędzy, to już oficjalne
  2. Marzenia Kaczyńskiego legły w gruzach. Są najnowsze badania sondażowni
  3. Sędziowie: Andrzej Duda stanie przed Trybunałem Stanu
  4. Rzucał swojemu psu patyk. Po chwili czworonóg zaczął umierać, przez niego
  5. Czy tatuaż boli? Pytanie, na które powinnaś znać odpowiedź
źródło: wiadomosci.onet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News