Po ostatnich nawałnicach, które przeszły przez Polskę wszyscy z napięciem oczekiwali najbliższego sondażu wyborczego. To on pokaże, jaka jest ocena działań rządu po klęsce żywiołowej w Polsce.

Pojawił się najnowszy sondaż preferencji politycznych Polaków. Wynika z niego, że pozycja partii rządzącej jeszcze bardziej się umocniła. Ten wynik jest zaskakujący, ponieważ wydarzenia pogodowe i polityczne w ostatnich tygodniach stawiały pod znakiem zapytania skuteczność rządu.

Tymczasem okazuje się, że PiS wciąż jest bardzo pozytywnie oceniany przez Polaków. Na tę partię chciałoby głosować 42% obywateli. To poprawa o 4 punkty procentowe w stosunku do sondażu sprzed miesiąca. Na drugim miejscu znajduje się PO z wynikiem 20%. To strata o 2 punkty.

Trzecie miejsce na podium ma ugrupowanie Kukiz’15 z wynikiem 8%. Do sejmu weszłaby jeszcze jedna partia. To .Nowoczesna Ryszarda Petru z wynikiem 6%. Aż 12% badanych wskazało, że nie są zdecydowani, na kogo głosować.

W sondażu deklarowana frekwencja wyniosła 69% i wzrosła o 2 punkty procentowe. Sondaż przeprowadził CBOS w dniach 17-24 sierpnia metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo. Grupa badawcza liczyła 1009 osób.

...

Zobacz również