Sondaż, religia w szkołach
Pixabay/Wokandapix
Wiadomości Pikio - 18 Kwietnia 2019

Czy Polacy chcą religii w szkołach? Wyniki sondażu są zdumiewające

Sondaż pokazał, jakie jest zdanie Polaków o nauczaniu religii w szkołach. Zdumiewające wyniki sporo mówią na temat nastrojów panujących w społeczeństwie. Eksperci wyjaśniają to zjawisko.

Sondaż przeprowadzony dla Super Expressu pokazał, jakie jest zdanie Polaków na temat nauczania religii w szkołach. Przekazywanie religijnej wiedzy w publicznych placówkach oświatowych jest przedmiotem publicznej debaty od dłuższego czasu. Wyniki są zaskakujące, biorąc pod uwagę fakt, że sondaż został przeprowadzony w kraju, gdzie ponad 80% ludzi deklaruje swoje przywiązanie do religii katolickiej.

W ostatnich miesiącach na jaw wyszły bulwersujące przypadki molestowania dzieci przez katolickich duchownych. Na podobne przypadki społeczeństwo Irlandii zareagowało błyskawicznie i w znaczący sposób odcięło się od Kościoła. W Polsce również można zaobserwować spadek liczby praktykujących osób. Ostatnie wydarzenia nie pozostały bez wpływu na kwestię katechezy w szkołach.

Kuchenne Rewolucje, ile zarabia MakłowiczIle zarabia Makłowicz? W porównaniu z Gessler wypadł nadzwyczaj zaskakującoCzytaj dalej

Najnowszy sondaż zdumiewa. Połowa Polaków nie chce religii w szkołach

Wyniki najnowszego sondażu na temat nauczania religii w szkołach są zdumiewające. Okazało się, że już 50% ankietowanych nie popiera edukacji religijnej w placówkach oświatowych. Liczba zwolenników to 38%, a od głosu wstrzymało się 12% ankietowanych. Wyniki pokazują wyraźną tendencję, że coraz więcej rodziców nie chce katechezy w szkołach.

Badanie zostało przeprowadzone na grupie 1094 osób przez Instytut Badań Pollster. Wśród ankietowanych byli wyłącznie dorośli, którzy potencjalnie mogą decydować o edukacji młodego pokolenia. W latach ubiegłych różnica między przeciwnikami a zwolennikami była mniejsza. Wyniki badań współgrają z nastrojami panującymi w społeczeństwie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

olga bończykOlga Bończyk żaliła się na rodzinę Zbigniewa Wodeckiego. Sensacyjne szczegóły ich zażyłej relacjiCzytaj dalej

Ekspert tłumaczy: "To efekt cywilizacyjnego rozwoju"

Ekspert z Polskiej Akademii Nauk skomentował zdumiewające wyniki sondażu.

- To efekt cywilizacyjnego rozwoju i zjawisko, które występuje we wszystkich rozwiniętych demokracjach. Teraz dominuje skłonność do otwartości, tolerancji – takie cechy, zdaniem rodziców, powinna mieć nowoczesna szkoła - mówił w rozmowie z mediami prof. Henryk Domański z Polskiej Akademii Nauk.

Najnowszy sondaż pokazuje również, że Polacy tracą zaufanie do Kościoła jako struktury i instytucji. Wiele osób wciąż deklaruje przywiązanie do religii, jednak ważniejszymi wartościami są dla nich tolerancja, otwartość i wolność wyboru.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje gwiazdor znanego HITU. Policja twierdzi, że to ZABÓJSTWO na zlecenie
  2. Największa tajemnica Wodeckiego wyszła na jaw dopiero po jego śmierci! Wiele osób nie uwierzy, że mógł zrobić coś takiego
  3. 3-letnia córka nie miała siły pozować do zdjęć na Instagrama. Okrutna reakcja matki
  4. "Nie możemy w to uwierzyć". Sławomir Malicki nie żyje
  5. Policja pozwoliła Pudzianowskiemu na burdę w hotelu? Nowe fakty w sprawie
  6. Siedział przy otwartej trumnie żony. To co się wydarzyło, poruszyło nas do głębi

koraWzruszające zdjęcia młodej Kory rozrywają serce. Będziecie wstrząśnięciCzytaj dalej

źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News