Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Millward Brown, wynika że Prawo i Sprawiedliwość wciąż może liczyć na największe poparcie wśród wyborców. Jednocześnie prawie połowa ankietowanych uważa, że działania obecnego rządu przyniosą katastrofalne dla Polski skutki.

Badanie Millward Brown wykazało, że gdyby wybory odbyły się dzisiaj, skład Sejmu znacząco by się nie zmienił. Nowością byłaby obecność Sojuszu Lewicy Demokratycznej, która według sondażu może liczyć na poparcie rzędu 5%. Zabrakłoby z kolei PSL, które znalazłoby się „pod kreską” z wynikiem 2%.

Według sondażu, nieznacznie spadło poparcie dla PiS, które utrzymuje się na poziomie 34%. Wyraźnie natomiast wzrosło poparcie dla Nowoczesnej, która osiągnęło już 19%. Tuż za tą partią uplasowała się Platforma Obywatelska z wynikiem 17%. Ruch Kukiz’15 może z kolei liczyć na 8% głosów.

Progu wyborczego nie przekroczyłyby zaś dwie partie prezentujące dwa zgoła odmienne poglądy na politykę – Wolność (KORWiN) i Razem. Pierwsza z tych partii osiągnęłaby wynik 4%, a druga 2%. Z kolei 9% Polaków ma wciąż problemy ze zdecydowaniem się za jakąkolwiek opcją polityczną.

Co ciekawe, według sondażu, prawie połowa Polaków nie popiera obecnego rządu – 46%. 30% z nich twierdzi, że całkowicie nie popiera działań formacji Szydło. Po drugiej stronie barykady znalazło się 35% wyborców, a 15% spośród nich uważa, że popiera rząd zdecydowanie.

Prawie połowa Polaków (45%) boi się też, że polityka rządu PiS przyniesie wyłącznie złe skutki. Wśród twierdzących w ten sposób najwięcej jest wyborców Nowoczesne – 92% i PO – 86%. Z kolei 50% wyborców Kukiz’15 jest zdania, że polityka PiS przyniesie tyle złego, co dobrego. Dobrych skutków polityki rządu Beaty Szydło oczekuje natomiast 27% Polaków.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

źródło: wprost.pl
pt

...

Zobacz również

Zobacz również