Jak wynika z najnowszego sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej, poparcie dla obozu władzy jest ponad dwukrotnie większe od drugiej w kolejności formacji. Poparcie dla PiS jest nawet większe niż poparcie dla drugiej i trzeciej formacji w kolejności razem wzięte. Jak zawsze przypominamy, że do każdego sondażu należy podchodzić z dystansem.

Według sondażu CBOS, poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości wynosi aktualnie 34%. To ponad dwa razy więcej niż poparcie dla drugiej w kolejności formacji i więcej niż w sumie mają druga i trzecia partia tj. Nowoczesna – 16% i Platforma Obywatelska 14%.

Gdyby wybory odbywały się teraz to do parlamentu weszłyby jeszcze jedynie dwie formacje. Poparcie dla Kukiz’15 deklaruje 12% badanych, z kolei KORWiN-ę popiera 6%.

5% progu wyborczego nie przekroczyłyby natomiast Sojusz Lewicy Demokratycznej (4%), Polskie Stronnictwo Ludowe (3%) oraz partia Razem (2%).

Rosną również notowania prezydenta Andrzeja Dudy, którego działalność dobrze ocenia aktualnie 51% pytanych (wzrost o 4% w porównaniu do poprzedniego miesiąca). Negatywnie zdanie o głowie państwa ma natomiast 37% Polaków. Większość z nas tj. 57% negatywnie ocenia również pracę polskich parlamentarzystów.

Ponadto blisko połowa Polaków (46 proc.) źle ocenia rozwój sytuacji w kraju. Przeciwnego zdania jest 36 proc., a 18 proc. nie ma w tej kwestii zdania.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: cbos / wpolityce / wp / wp

...

Zobacz również