Pracownia IBRIS przeprowadziła badanie opinii publicznej, w którym pytała Polaków o to kogo widzą w roli lidera aktualnej opozycji. Wyniki są dosyć zaskakujące, głównie za sprawą wyniku jaki uzyskał lider Komitetu Obrony Demokracji, Mateusz Kijowski. 

W badaniu jakie przeprowadziła pracownia IBRIS na zamówienie onet.pl, zapytano Polaków o to kogo widzą w roli lidera opozycji do aktualnie rządzącego obozu Jarosława Kaczyńskiego.

Najwięcej pozytywnych wskazań uzyskał lider Nowoczesnej, Ryszard Petru, którego w roli lidera opozycji widzi 39,2% Polaków niepopierających aktualnego rządu. Tuż za Petru uplasował się były premier Polski i aktualny przewodniczący Rady Europy, Donald Tusk, którego wskazało 37,7% pytanych.

Na podium znalazła się jeszcze następczyni Tuska, była premier Ewa Kopacz z wynikiem 28,2%. Niewiele mniej, bo 25,9% uzyskał aktualny przewodniczący Platformy Obywatelskiej – Grzegorz Schetyna.

Co jednak najbardziej zaskakujące, lider zdawałoby się największego środowiska opozycyjnego tj. Komitetu Obrony Demokracji, Mateusz Kijowski znalazł się na ostatnim miejscu w zestawieniu. Jako lidera całej opozycji wskazało go jedynie 16,7% Polaków niepopierających rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: ibris dla onet

...

Zobacz również