Sondaż dotyczący pandemii
unsplash.com Anastasiia Chepinska
Irmina Jach - 20 Października 2020

Aż 68% Polaków źle ocenia przygotowania rządu na drugą falę wirusa. Podzielacie to zdanie?

Sondaż United Surveys przeprowadzony dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" przyniósł nieoczekiwane wyniki. Okazuje się, że aż 68 procent Polaków uważa, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie radzi sobie z pandemią i jest kompletnie nie przygotowany na drugą falę zakażeń, która ma miejsce obecnie. Zgadzacie się z tym?

Sondaż przeprowadzony wśród Polaków pokazał, jak nasilone jest niezadowolenie społeczne w związku z działaniami obecnego rzędu w czasach pandemii koronawirusa. Obywatele są zaniepokojeni aktualnymi wydarzeniami. W mediach regularnie pojawiają się informacje o szpitalach, które nie chcą przyjmować pacjentów chorych na COVID-19, argumentując to brakiem łóżek, personelu i sprzętu. Biorąc pod uwagę także wpadkę z respiratorami, trudno dziwić się krytyce.

Marta Kaczyńska szaleje z radości, przekazała cudowną nowinę. Wielkie gratulacjeMarta Kaczyńska szaleje z radości, przekazała cudowną nowinę. Wielkie gratulacjeCzytaj dalej

Sondaż dotyczący drugiej fali pandemii pogrążył rząd?

Tylko niespełna 26 procent osób, które udzieliły odpowiedzi w sondażu, uważa, że kraj oraz służba zdrowia są raczej dobrze lub zdecydowanie dobrze przygotowane na drugą falę epidemii. To bardzo niewiele. Większość Polaków jest zdecydowanie bardziej sceptyczna. Zdania nie ma zaledwie 6 procent respondentów. Prawie 68 procent badanych ocenia starania negatywnie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Porzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuPorzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuCzytaj dalej

Przygotowanie kraju do walki z pandemią, jak mówi sondaż opublikowany na portalu RMF FM, najlepiej oceniają wyborcy Zjednoczonej Prawicy (68 procent ankietowanych), najgorzej zaś wyborcy Lewicy (100 procent) i Koalicji Obywatelskiej (98 procent).

Dzisiaj grzeje:

1. Premier Morawiecki zapowiedział kolejne obostrzenia. Wszystko zmieni się już za kilka dni

2. Nowy objaw koronawirusa, pojawia się w szczególności u dzieci. Wszyscy rodzice powinni wiedzieć

3. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Niestety, zagrożone małe dzieci i wiele rodzin

Zgadzacie się z respondentami, którzy brali udział w sondażu? Uważacie, że rząd i służba zdrowia są przygotowane na drugą falę epidemii i dbają o bezpieczeństwo Polaków w należyty sposób?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z bólem serca oddał pitbulla do schroniska. Niewiarygodne, kto go do tego przymusił
  2. Córka Jarosława Bieniuka pokazała gorące zdjęcie z chłopakiem. Po chwili je usunęła, ale w sieci nic nie ginie (FOTO)
  3. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  4. Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości
  5. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków
  6. Naukowcy odkryli tajemnicze sygnały z kosmosu. Zamarli, gdy odkryli jeden szczegół
  7. Na brzuszek pusty, placuszek z kapusty. Przepis bije na głowę placki ziemniaczane, niewiarygodna receptura
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News