Najnowszy sondaż. PiS a potem długo nic

Najnowszy sondaż. PiS a potem długo nic Źródło: flickr.com/Sejm RP

Sondaż przedwyborczy dla TVN potwierdza, że Prawo i Sprawiedliwość jest wielkim faworytem jesiennego głosowania. Gdyby Polacy poszli do urn w najbliższym czasie, obecna partia rządząca wygrałaby z dużą przewagą.

Sondaż, przeprowadzony przez Kantar dla "Faktów" TVN i TVN 24, nie zmienia znacząco przewidywanego układu sił w polskim parlamencie po jesiennych wyborach. Wygra je Prawo i Sprawiedliwość, z bezpieczną przewagą nad Koalicją Obywatelską. Obok dwóch największych polskich ugrupowań politycznych, w Sejmie znajdzie się też miejsce dla dwóch innych partii.

Sondaż potwierdza wysokie poparcie dla PiS

Jeżeli politycy Prawa i Sprawiedliwości mieli jakiekolwiek obawy, że partia zaliczy spadek poparcia, mogą odetchnąć z ulgą. Afera związana z nadużyciem lotów służbowych przez byłego już marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, nie miała większego wpływu na decyzję wyborców. Kolejny raz potwierdza się teza, mówiąca iż PiS ma u swojego elektoratu nieograniczony kredyt zaufania.

Gdyby Polacy poszli do urn w najbliższym czasie, aż 44 procent badanych zagłosowałoby właśnie na Prawo i Sprawiedliwość. To wręcz o 2 procent więcej, niż w analogicznym badaniu przeprowadzonym 15 lipca. Tym samym partia rządząca spokojnie wygrałaby wybory. Dla opozycji zbliża się czas wyciągania wniosków i ciężkiej pracy. Obecnie, według sondażu, na Koalicję Obywatelską (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni) zagłosowałoby 27 procent ankietowanych. To taki sam wynik, jak w lipcowym sondażu. Liderzy KO muszą przemyśleć, jak go poprawić.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wyniki sondażu: Sejm uzupełnia lewica i skrajna prawica

Według sondażu, w ławach parlamentu zasiedliby także posłowie Lewicy i Konfederacji. Blok Lewica, na który składa się Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna i Razem, może liczyć na 11-procentowe poparcie. Z kolei prawicowa partia, w której znajduje się KORWiN i Ruch Narodowy, zdobyłby 5 procent głosów, jest więc na granicy progu wyborczego. 

Z badania wynika, że nadchodzące wybory mogą okazać się wielką porażką dla Kukiz'15 i dla PSL, które zdobyłyby zaledwie 4 procent głosów i nie weszłyby do Sejmu. Na wynik Ludowców miałaby wpływ decyzja o samodzielnym starcie, poza listami Koalicji Obywatelskiej.

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, oni już tacy są. Te 3 znaki zodiaku zdradzają żony i mężów

2. Nie będzie emerytury obywatelskiej. Ale są też dobre informacje - emeryci i tak dostaną kolejne pieniądze

3 procent ankietowanych odpowiedziało w badaniu, że jeszcze nie zdecydowało, na kogo odda swój głos. W ankiecie Kantaru brały udział 1003 osoby powyżej 18 lat, przeprowadzono je 12 i 13 sierpnia 2019 roku.

  1. Rodzinny dramat w domu Beaty Kozidrak. Artystka przeżywa trudne chwile, może zapomnieć o weselu
  2. Kompromitująca wpadka znienawidzonej gwiazdy TVN. Znów popisała się brakiem elementarnej wiedzy
  3. Niemowlę miało zawał serca. Gdy matka zdecydowała o odłączeniu aparatury stało się coś niezwykłego
  4. Mąż wrócił pijany do domu i powiedział żonie kilka słów. Rano stały się niesamowite rzeczy
  5. Dziecko ma tak rzadką chorobę, że nie ma jeszcze ona nazwy. Jego życie to koszmar

Źródło: Tok FM

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu