Solidarność w żałobie. NIE ŻYJE legendarny opozycjonista

Solidarność w żałobie. NIE ŻYJE legendarny opozycjonista

Solidarność oraz całe związane ze związkiem środowisko pogrążyło się w żałobie. Nie żyje prof. Seweryn Wiechowski, który przez lata pozostawał w gronie czołowych polskich opozycjonistów. Kardiochirurg odszedł w wieku 83 lat.

Profesor Wiechowski uzyskał swój najważniejszy naukowy tytuł w 1982 roku. Przez lata był związany z Pomorską Akademią Medyczną w Szczecinie, w której udało mu się nawet zostać rektorem.

Burzliwa historia życia profesora

Warto zaznaczyć, że poza kardiochirurgią z ogromną odwagą zajmował się także polityką oraz pracą na rzecz pożądanej przemiany ustrojowej. To z jego inicjatywy PAM wyraziło oficjalny protest wobec wprowadzenia w naszym kraju stanu wojennego. Poza tym należał także do Konwentu Obywatelskiego Komitetu Porozumiewawczego Ziemi Szczecińskiej związanego bezpośrednio z Solidarnością. Za swe zasługi Wiechowski został wyróżniony między innymi Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Po przejściu na emeryturę w 2005 roku wciąż udzielał się społecznie oraz politycznie.

Solidarność pogrążyła się w żałobie

Ostatecznie profesor zmarł po długiej chorobie. Działacz miał 83 lata. Jego rodzinie przesyłamy szczere kondolencje. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Co się stało? Wałęsa gorzko o swojej żonie: już nie mogę na nią liczyć
  2. To koniec najpopularniejszego kanału muzycznego w Polsce! Po 25 latach go zamykają
  3. 11,5 miliona Polaków może się cieszyć! Dostaną więcej pieniędzy
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News