Mało kto wie, legenda „Solidarności” zmieniła płeć. Dzisiaj przerywa milczenie

Mało kto wie, legenda „Solidarności” zmieniła płeć. Dzisiaj przerywa milczenie Źródło: fot. facebook.com/ewaholuszko

Legendarna działaczka NSZZ "Solidarność" przez lata walczyła o wolną Polskę. Stała się prawdziwą legendą, niestety została nieco zapomniana. Duży wpływ miała na to jej zmiana płci, o czym niewiele osób wiedziało. Dziś uznała, że w końcu musi przerwać milczenie. Zdradziła, z czym musiała się zmagać.

Przez lata walczyła o wolną Polskę razem z innymi ludźmi, na których składała się "Solidarność". Działaczka kiedyś była legendą, dziś żyje w zapomnieniu. Opozycjonistka przeszła korektę płci. Nie mogła już dłużej milczeć. 

Legenda NSZZ "Solidarność" przeszła korektę płci, dziś przerywa milczenie

- Dla takich ludzi, jak ja, gdyby to rozpoznawano zaraz po urodzeniu, to lepsze byłoby otworzenie komory gazowej i natychmiastowe zniszczenie, niż zostawienie przy życiu na tym świecie - mówiła w rozmowie z serwisem NaTemat Ewa Hołuszko. 

Opozycjonistka działała w czasie PRL pod pseudonimem "Harda". Niegdyś była prawdziwą legendą, niestety jej historia została zapomniana. Wszystko zaczęło się w momencie, kiedy w wieku 50 lat przeszła korektę płci. Niestety musiała zapłacić za to bardzo wysoką cenę. Koledzy, którzy niegdyś stali z nią ramię w ramię, dziś usunęli ją z ich wspólnej historii. 

- Ewa Hołuszko, 70-letnia legenda Solidarności, którą po korekcie płci koledzy wykasowali z historii. Oni miliony ze spółeczek, ona niewykończony dom i cykliczne ataki nazioli, łącznie ze spaleniem samochodu. Policja ma w d***e - przypomniał jakiś czas temu Piotr Czerniawski w swoim wpisie na Twitterze. Ewa Hołuszko zdradziła, że od lat nie czuje się bezpiecznie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kilka lat temu działaczce zniszczono samochód oraz próbowano podpalić dom. Choć część sprawców została złapana, niestety nie zostali skazani. Uniewinniono ich, pomimo tego, że część przyznała się do zarzucanych czynów. Opozycjonistka wyjawiła także, że w ostatnim czasie również pod jej domem pojawiają się osoby wykrzykujące homofobiczne hasła oraz grożący jej, niestety zgłoszenia na policję nie przynoszą skutku. 

Ewa Hołuszko jest w bardzo trudnej sytuacji - mieszka w domu, którego nie jest nawet w stanie wyremontować. W dodatku została zupełnie zablokowana zawodowo. Nikt nigdy nie powiedział jej wprost, że stało się tak z powodu korekty płci, jednak jest przekonana, że to właśnie tutaj leży problem. 

Dzisiaj grzeje: 1. 14 karetek na miejscu i 2 śmigłowce, są ciężko ranni. Pojawiły się właśnie nowe informacje
2. Pilny apel Ministerstwa Zdrowia. Nowe ognisko koronawirusa
3. Informacja z ostatniej chwili: Najpierw Henryk Wujec, teraz ona. Nie żyje Ewa Demarczyk

- Noszę bardzo ciężki krzyż i nikomu nie życzę czegoś takiego - przyznała Ewa Hołuszko, dodając że nawet nowotwór, na którego chorowała nie był tak straszny, jak społeczne wykluczenie, z którym musi zmagać się każdego dnia do końca swojego życia. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z ostatniej chwili: Polsat przekazał najgorsze informacje. Nie żyje były wiceminister
  2. TVP i TVN informują, będzie niebezpiecznie. Zacznie się już dzisiaj
  3. Masz konto w banku? Nie ma dobrych wiadomości, chodzi o własne pieniądze
  4. Niestety, informacje nie są dobre. Najgorzej od ćwierćwiecza, wielu Polaków ucierpi?
  5. Janina Ochojska w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Henryk Wujec

Źródło: Na Temat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News