Jedno warzywo, a z niego sok. Polecają go lekarze, ma niezwykłe właściwości

Jedno warzywo, a z niego sok. Polecają go lekarze, ma niezwykłe właściwości

Sok z buraka może okazać się zbawienny dla naszego zdrowia. To warzywo ma wyjątkowe właściwości. Badania potwierdzają, że może pomóc w leczeniu szeregu dolegliwości.

Sok z buraka czerwonego jest wyjątkowo zdrowy. Warzywo to zawiera wiele cennych składników odżywczych, witamin i minerałów. Lekarze przekonują, że regularne jego spożywanie może pomóc nam w walce o zdrowie. Najnowsze badania wskazują, że burak wspomaga leczenie wielu chorób i usprawnia procesy zachodzące w organizmie. 

Sok z buraka jest wyjątkowo zdrowy

Badania wskazują, że sok z buraka czerwonego poprawia wytrzymałość organizmu. Naukowcy z Washington University School of Medicine wykazali, że osoby, które wypiły sok z buraka odnotowały znaczny przyrost energii średnio o 13% w ciągu 2 godzin od jego spożycia. Takie wyniki uzyskuje się po około 3 miesiącach treningów wytrzymałościowych. Z kolei brytyjscy badacze na Uniwersytecie Exter dowiedli, że sok z buraków może wydłużyć trening aż o 16%.

Buraki zawierają m.in. betaninę, czyli silny antyoksydant, wspomagający walkę z wolnymi rodnikami. Jeśli będziemy regularnie pić sok z tego czerwonego warzywa, spowolnimy procesy starzenia się organizmu, a nasza skóra pozostanie w dobrej kondycji. Ten eliksir młodości poprawia również prace układu trawiennego, dlatego polecany jest wszystkim tym, którzy walczą z nadprogramowymi kilogramami. Oczyszcza organizm i zakwasza go, co wspomaga procesy trawienne. Jest też dość niskokalorycznym napojem, 100 ml soku z buraka zawiera zaledwie 45 kcal, a dzięki wysokiej zawartości błonnika, po jego wypiciu na długo pozostaniemy syci.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Warzywo to może wspomóc nasz organizm również w walce z infekcją, zarówno bakteryjną, jak i wirusową. Burak ma właściwości przeciwzapalne i bakteriobójcze, jeśli chcemy złagodzić dokuczliwe objawy przeziębienia warto po niego sięgnąć, spożywany w celach profilaktycznych skutecznie wzmocni nasza odporność. Ponadto sok z warzywa można stosować jako syrop na kaszel, ponieważ działa wykrztuśnie.

Sok z buraka to eliksir młodości

Lekarze przekonują, że burak to wyjątkowe warzywo. Już szklanka dziennie soku z tego czerwonego warzywa znacznie obniża skurczowe ciśnienie krwi. Medycy zalecają picie tego cudownego napoju każdej grupie wiekowej. Kobiety w ciąży znajdą tam cenne źródło kwasu foliowego, osoby starsze poprawią pamięć i koncentracje dzięki azotanom, które poprawiają cyrkulację krwi w mózgu. Wbrew niektórym opiniom sok z buraka jest bezpieczny nawet dla diabetyków. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wyciekły intymne informacje o Michale Szpaku. Fani już nigdy nie spojrzą na piosenkarza tak samo
2. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak

Przeciwwskazania do picia soku z buraka istnieją, jest ich jednak bardzo niewiele. Lekarze ostrzegają, że nie powinny pić go osoby cierpiące na reumatyzm czy kamicę nerkową, bo buraki zawierają pewne ilości szczawianów, które mogą pogorszyć przebieg tych chorób.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda "Klanu" doznała śmierci klinicznej. Dziś opowiada o przerażającym przeżyciu
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Polki dostaną większe emerytury! Lada dzień wielkie podwyżki, wiemy o ile
  4. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków
  5. Genialny sposób babć na rozpadające się pierogi. Dzięki niemu zawsze będą idealne, teściowa będzie ci zazdrościć

źródło: Gazeta Lubuska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News