Śnieżna nawałnica w Polsce! Ostrzeżenia IMiGW dla 7 województw

Śnieżna nawałnica w Polsce! Ostrzeżenia IMiGW dla 7 województw

Polskę czeka prawdziwa śnieżna zadyma. Temperatura gwałtownie spadnie, a śnieg zacznie padać w ogromnych ilościach, tworząc problemy w komunikacji i doprowadzając do licznych wypadków.

Według synoptyków w najbliższym czasie w Polsce zaczną padać ogromne ilości śniegu. Będzie się to wiązało z utrudnieniami na drodze, dlatego trzeba dzisiaj zachować szczególną ostrożność. Poza tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla 7 województw o intensywnych opadach śniegu.

Coraz więcej śniegu

Według informacji podanych na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nocą śnieg zasypał Śląsk, gdzie już spadło aż do 12 cm śniegu. W Małopolsce i na Podkarpaciu biały puch przykrył ziemię na ponad 4 cm. To nieznaczne ilości, jednak w najbliższych dniach rozpocznie się prawdziwe śnieżne szaleństwo, a liczby mogą zwiększyć się nawet kilkukrotnie! Cały czas pada w Krakowie, Rzeszowie, Przemyślu, Zakopanem i w Warszawie. Kierowcy na drogach muszę uważać, a dla pieszych polecamy ciepłe kurtki, grube skarpetki i parasol! ZOBACZ TAKŻE: Przerażająca wizja najsłynniejszego jasnowidza! Zima, która nadejdzie to będzie koszmar

Paraliż na drodze

Na polskich drogach od rana jest bardzo niebezpiecznie.  Temperatura maksymalna wynosi od 0 do 4 stopni Celsjusza. Dodatkowo Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 1. i 2. stopnia dla siedmiu województw, w których powinniśmy spodziewać się intensywnych opadów śniegu oraz złych warunków drogowych w najbliższym czasie. Uważać powinni mieszkańcy województw, takich jak: mazowieckie, łódzkie, dolnośląskie, opolskie, małopolskie, śląskie i świętokrzyskie.

Polska będzie biała

Zgodnie z komunikatem wydanym przez IMGW niemal w całej Polsce śnieg pojawi się w godzinach popołudniowych. Jedynie na wybrzeżu, Pomorzu Zachodnim i w Wielkopolsce na razie nie przewiduje się opadów. Tylko tam będzie ciepło - nawet do kilku stopni na plusie - informuje IMGW. ZOBACZ TAKŻE: Razem z zimą do Polski przybywa PLAGA. Zaczyna się od swędzenia, a potem… IMGW dodatkowo ostrzega, że zimowa sytuacja znacznie pogorszy się od 1 grudnia, kiedy nad Polską zapanuje polarna auta. Dojdzie wówczas do licznych zamieci, zawieruch śnieżnych, a temperatura będzie coraz niższa. Źródło: TVN Meteo
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News