Niesamowita zmiana pogody w Afryce. Żyrafy biegają po śniegu

Niesamowita zmiana pogody w Afryce. Żyrafy biegają po śniegu

Śnieg w Afryce? To nie jest żart internautów! W Republice Południowej Afryki właśnie rozpoczęła się prawdziwa zima. Żyrafy biegają w śniegu, a tygrysy wspinają się po oblodzonych drzewach.

Śnieg w Afryce anomalią nie jest. Zdarza się jednak raz na kilka lat, dlatego media natychmiast zwróciły uwagę na zadziwiające obrazy. Zwierzęta przyzwyczajone do życia na sawannach teraz muszą przebijać się przez zaspy śnieżne, a główne drogi Republiki Południowej Afryki musiały zostać zamknięte.

Czy pada śnieg w Afryce? Niesamowite zdjęcia z RPA

W Johannesburgu stan ostrzeżenia. Trudne warunki atmosferyczne zmusiły władze do zamknięcia kluczowych dróg. Na ulicach wielkie zdziwienie, bo śnieg w krajach afrykańskich jest zjawiskiem arcyrzadkim. Tylko raz na kilka lat może się pojawić białe szaleństwo. Internet natychmiast obiegły niesamowite zdjęcia, na których widać równikowe zwierzęta biegające w śniegu. Hotele, które w sezonie przypominają obrazem zdjęcia z katalogów wycieczek, teraz zmieniły się w przedświąteczny plakat. Zamarznięte baseny i leżaki uginające się pod śniegiem robią niesamowite wrażenie na odbiorcy. W górach, nawet na Czarnym Lądzie, śnieg pada rok rocznie. W Kenii śnieg leży cały czas za sprawą pasm górskich, występują tam także lodowce. Republika Południowej Afryki na swoich wyżynach również odnotowuje opady śniegu. Położenie na południowej półkuli ziemskiej sprawia, że pory roku są tam odwrotne do tych, które znamy w Europie. I mieszkańcy Johannesrburga, i cały świat są prawdziwie zadziwieni obrazami zwierząt. To one najmocniej ucierpią nieprzyzwyczajone do skrajnie odmiennych warunków atmosferycznych. Obywatele RPA również mają niemały problem - większość dróg jest zamknięta albo nieprzejezdna. Oblodzone drogi nie są bezpieczne. Nie ma jednak aktualnych prognoz, które wskażą, kiedy opady mają się zakończyć. Widok żyraf na śniegu jest jednak imponujący.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Jaka będzie zima? Krzysztof Jackowski nie ma dobrych wiadomości
  2. Huragan Florence nadciąga nad kontynent. Władze zarządziły wielką ewakuację
  3. Potęga tego huraganu przeczy siłom natury. Brytyjczycy nie mogą uwierzyć w to nagranie
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News