Myśleli, że to śnieg. Nie wiedzieli, że grozi im śmiertelne niebezpieczeństwo

Myśleli, że to śnieg. Nie wiedzieli, że grozi im śmiertelne niebezpieczeństwo Źródło: youtube.com/CHENNAI EVENTSS

Śnieg na wodzie był widokiem, który na długo wbije się w pamięć mieszkańców miasteczka Ćennaj w Indiach. Dzieci, które zauważyły nietypowe zmiany, postanowiły się w niej wytarzać dla zabawy. Nie wiedziały wtedy, że właśnie naraziły swoje zdrowie na poważne niebezpieczeństwo.

Śnieg w Indiach jest dość nietypowym zjawiskiem. Nie trzeba się więc dziwić, że setki dzieci z miasteczka Ćennaj wyszły na plażę, aby pobawić się w wodzie, na której miął rzekomo osadzić się ten opad atmosferyczny. Jak się jednak okazało, powierzchnię wody pokrywa coś zupełnie innego, co może powodować u ludzi znaczne problemy zdrowotne.

Śnieg miał rozweselić dzieci. Wszystkie skończyły z chorobami

Po tym, jak miejscowi zauważyli zmiany na plaży w Ćennaj dość radośnie przyjęli informację o nietypowym zjawisku meteorologicznym. Szczególnie dzieci, po wyjściu ze szkół chciały kąpać się w wodzie, zawierającej nadmierne ilości piany przypominającej tą, która powstaje po zalaniu wanny płynem do kąpieli. Okazało się, że cały teren plaży jest bardzo skażony, a to, co stało się w miejscowości, było w rzeczywistości wyciekiem chemicznych substancji.

Okazało się, że w wodzie znajdują się związki chemiczne amoniaku, fosforu i rtęci, a więc substancji bardzo niebezpiecznych dla życia i zdrowia. Wszystkie dzieci, które tego dnia wzięły kąpiel, najprawdopodobniej przedwcześnie umrą.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Służby zainterweniowały

Szokującą informacją jest ta, że hinduskie służby na całe zdarzenie zareagowały po wielu godzinach po zgłoszeniu o nietypowym zjawisku w Ćennaj. W tym czasie kąpiel mogły wziąć setki ludzi, a także turystów, którzy chętnie wizytują okoliczną marinę.

Dzisiaj grzeje: 1. Syn Natalii Kukulskiej to prawdziwy przystojniak. Czym się zajmuje?
2. Pilny alarm w całym powiecie, chłopiec nie żyje! Trwają poszukiwania zabójcy

Po zbadaniu, że śnieg jest w rzeczywistości mieszaniną substancji chemicznych, zdecydowano się na zamknięcie plaży, a rybakom wydano kategoryczny zakaz wypływania na wody do czasu usunięcia odpadów zagrażających życiu i zdrowiu. Ta tragedia osłabi także ekonomię regionu, która jest oparta głównie na turystyce. W 2015 roku było to 45. najchętniej odwiedzane miejsce przez obcokrajowców w całych Indiach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Różal potroił stawkę za znalezienie zwyrodnialca, który w potworny sposób skatował psa
  2. Niektóre emerytki zyskają podwójnie. Nie tylko wyższą emeryturę, ale i odszkodowanie
  3. Mieszkańcy we łzach, to już 28 ofiara śmiertelna. Napływają druzgocące informacje z centralnej Polski
  4. U ginekologa zrobiła rzecz, której nigdy nie zapomni. Po wszystkim chciała popełnić samobójstwo
  5. Dostaniesz wielkie pieniądze, jeśli masz stary dowód osobisty. Nie wyrzucaj go pod żadnym pozorem

źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News