Dostałeś SMS w związku z koronawirusem o konkretnej treści? Uważaj, czeka na ciebie niebezpieczeństwo

Dostałeś SMS w związku z koronawirusem o konkretnej treści? Uważaj, czeka na ciebie niebezpieczeństwo Źródło: unsplash.com NordWood Themes

SMS dotyczący koronawirusa o konkretnej treści niesie za sobą poważne niebezpieczeństwo. Jeżeli dostałeś podobną wiadomość lepiej przeczytaj i dowiedz się, co ci grozi.

Otrzymałeś SMS w związku z epidemią Covid-19? Jeżeli tak nie jesteś jedyny, jednak nie wolno ignorować wiadomości. Niepozorna wiadomość niesie za sobą ogromne ryzyko. Koniecznie przeczytaj dalej i dowiedz się, co może ci grozić. 

Niebezpieczna wiadomość SMS dotycząca koronawirusa 

Wielu Polaków otrzymało w ostatnich dniach SMS z informacją o planowanych szczepieniach przeciwko koronawirusowi. Ponadto, w wiadomości przesłany został link, dzięki któremu rzekomo można uniknąć kolejek, uiszczając jedynie opłatę 10 zł. 

- RP informuje o obowiązkowych szczepieniach na koronawirusa. Szczepionka zaczyna się 20.02.2020. Koszt 10 zł, zapałać aby uniknąć kolejek - napisano w wiadomości, której twórcą jest zwykły oszust. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

W odwecie na rozsyłany do obywateli SMS stanowisko w sprawie zabrało samo Ministerstwo Zdrowia, publikując na swoim oficjalnym Twitterze ostrzeżenie przed wiadomością. W poście prosi się o nie wchodzenie w zamieszczony w korespondencji link. Podkreślono jednocześnie, że Ministerstwo nie zdecydowało się na rozesłanie żadnych SMS-ów do mieszkańców. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia się pomyliło? Właśnie przekazali poprawioną liczbę i chorych w jednym województwie

2. Gwiazdor „M jak miłość” przekazał tragiczne informacje. Koronawirus zabił członka jego rodziny

- FAKE NEWS. Ministerstwo Zdrowia nie wysyła żadnych SMS-ów dotyczących obowiązkowych szczepień na #koronawirus i nakłaniających do płatności. Prosimy nie klikać w przesłane linki! - czytamy w komunikacie Ministerstwa. Należy wspomnieć, że czas epidemii koronawirusa wykorzystuje wielu oszustów, oferując m.in. domowe testy, leki i wiele innych produktów, które mogą nieść za sobą spore ryzyko utraty zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe objawy koronawirusa. Lepiej ich nie lekceważyć
  2. Który piłkarz zarabia najwięcej na świecie? "France Football" ujawnia najbogatszą trójkę
  3. Już wiadomo, co działo się z Agatą Dudą. Nagrała bardzo wymowny film dla Polaków
  4. Golden retriever przestraszył się burzy. Gdy podeszło do niego malutkie dziecko stała się niebywała rzecz, wszystko się nagrało
  5. Uwielbiany aktor M jak miłość w żałobie. Koronawirus zaatakował jego rodzinę, niestety jedna osoba zmarła
  6. Przed Wielkanocą KIRDiP ostrzega Polaków, chodzi o jajka. Włochy były 1 z największych producentów jaj w Europie

Źródło: twitter

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News