RCB wysyła Polakom SMS z pilnym ostrzeżeniem. Zostańcie dziś w domach, będzie tak źle, że zabraknie nawet prądu

RCB wysyła Polakom SMS z pilnym ostrzeżeniem. Zostańcie dziś w domach, będzie tak źle, że zabraknie nawet prądu Źródło: .

Przerażający SMS pojawił się w skrzynkach odbiorczych tysięcy Polaków. Wiadomość o tym, żeby nie wychodzić z domu, została wysłana przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, które przestrzega przed burzami i gradem. Służby alarmują o możliwych przerwach w dostawach prądu. Tak źle nie było od dawna.

SMS wzbudzający trwogę został wysłany przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa dzisiaj w godzinach popołudniowych. Ostrzeżenie przed burzami z gradem spotkało się z bardzo emocjonalną reakcją mieszkańców Polski, którzy na domiar złego dostali informację o możliwych przerwach w dostawie prądu. Tej nocy trzeba będzie wyjątkowo uważać.

SMS z ostrzeżeniem został przesłany tysiącom Polaków

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przewiduje dzisiejszej nocy wielkie zawahanie pogody. O ile mamy za sobą kilka dni suszy, o tyle teraz przyjdą gwałtowne, niebezpieczne deszcze i wyładowania atmosferyczne. Na domiar złego ma pojawić się grad, którego opady mogą być odczuwalne dla wszystkich mieszkańców Polski. Nie da się ukryć, że tak kryzysowej sytuacji nie było od dawna.

- Uwaga! Po południu i w nocy (13.06) silny wiatr, burze i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Nie chowaj się pod drzewami. Jeśli możesz, zostań w domu - brzmi SMS wysłany przez służby.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

IMGW przestrzega przed zaburzeniami pogodowymi

IMGW jest zgodne co do przewidywań ekspertów z rządowej agencji, którzy ostrzegają przed niebezpieczeństwem. Na wschodnich krańcach kraju został ogłoszony nawet drugi stopień zagrożenia pogodowego, a rządowy instytut wydał specjalne instrukcje w sprawie.

- Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych - napisali przedstawiciele IMGW w oświadczeniu

Dodatkowym ostrzeżeniem dla kierowców powinny być wskazówki, aby nie parkować pod drzewami i w razie wielkiego ryzyka zatrzymać samochód i nie wychodzić z niego do czasu, aż sytuacja ulegnie poprawie.

uploaded

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Komorowska broni Agaty Dudy! Jej słowa poruszyły tysiące Polek, które przeżywają podobne dramaty 
  2. Tragedia w życiu Braci Golców. Najbliższą osobę braci czeka ciężka operacja
  3. Tak wygląda dom Justyny Żyły. Widok luksusowych wnętrz zwala z nóg
  4. Chylińska ukrywała to przed mediami. Największy rodzinny dramat gwiazdy
  5. Fatalne informacje dla Kurdej-Szatan. Gwiazdę czeka najgorsze
  6. Ogromny upał to pikuś przy tym, co czeka mieszkańców tych województw. IMGW podnosi pilny alarm przed zagrożeniem

Źródło: Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

Następny artykuł