Jest już najnowszy raport ws. Smoleńska. Kaczyński i Macierewicz dostaną szału!

Jest już najnowszy raport ws. Smoleńska. Kaczyński i Macierewicz dostaną szału!

Smoleńsk ponownie znalazł się na afiszu. Powodem są najnowsze doniesienia w sprawie katastrofy, które przedstawiła oficjalna rosyjska komisja śledcza. Jak twierdzą eksperci naszych wschodnich sąsiadów, obalili oni jedną z hipotez polskich komisji odnośnie do tego, co było przyczyną katastrofy.

Smoleńsk od momentu katastrofy prezydenckiego samolotu Tu-154M jest jednym z najbardziej spornych tematów w Polsce. Nie inaczej jest na arenie międzynarodowej, gdzie rząd Prawa i Sprawiedliwości prześciga się z Rosjanami w coraz to nowych ustaleniach dotyczących katastrofy. Najnowsze doniesienia płynące z Rosji na pewno nie spodobają się partii prowadzonej przez Jarosława Kaczyńskiego.

Smoleńsk - zamach stanowczo wykluczony

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej przekazał swoje ustalenia co do przyczyn katastrofy Tu-154 z 10 kwietnia 2010 roku. Komitet podaje, że żadne dowody i ślady na wraku nie wskazują aby na pokładzie doszło do wybuchu. - Chciałabym podkreślić, że rosyjscy śledczy nie mają już żadnych wątpliwości co do przyczyny katastrofy - poinformowała rzeczniczka prasowa komitetu śledczego Swietłana Petrenko. Komitet nie tylko wykluczył zaistnienie celowego wybuchu w samolocie, ale wskazał też co mogło doprowadzić do katastrofy. - Powodem zdarzenia była kombinacja czynników. Główny pilot zignorował trudne warunki pogodowe panujące w Smoleńsku i nie zdecydował się na lądowanie na innym lotnisku - powiedziała Petrenko agencji prasowej TASS.

Ustalenia karygodne dla PiS-u?

Doniesienia Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej wydają się nie być na rękę partii rządzącej. Swojego oburzenia najnowszymi ustaleniami Rosjan nie krył szef podkomisji smoleńskiej Antonii Macierewicz. - Myślę, że mamy do czynienia z bezczelną i tradycyjną grą rosyjską, którą znamy w Polsce od wieków - powiedział były szef MON na antenie Radia Maryja. Antoni Macierewicz porównał również Smoleńsk do Powstania Warszawskiego. - Grali tym wielokrotnie w naszych dramatycznych stosunkach. To jest inna skala, ale dramat też olbrzymi - skwitował szef podkomisji smoleńskiej. Macierewicz kieruje swoje pretensje przede wszystkim w stronę współpracy, która podobno nie przebiegała tak, jak twierdzą Rosjanie. - Śledztwo prowadzone było przez wewnętrzne i międzynarodowe instytucje. Rosjanie wielokrotnie kontaktowali się z polskimi śledczymi w ramach dwustronnego porozumienia - powiedziała rzecznik Petrenko. Antoni Macierewicz podkreśla jednak, że rząd i komisje rosyjskie zgadzały się wyłącznie na oględziny wraku, ale nie chciały przystać na żadne propozycje rekonstrukcji wraku. Swoje niezadowolenie ustaleniami rosyjskiego Komitetu wyrazi z pewnością także prezes PiS Jarosław Kaczyński. Od lat wiadomo, że chce on udowodnić winę rosyjskich służb w katastrofie smoleńskiej. Po to wszakże powołał podkomisję, na czele której stoi obecnie Macierewicz. Komisja smoleńska przedstawia zresztą zupełnie przeciwne tezy do tych, które głoszą Rosjanie. Szef partii rządzącej będzie wściekły.
ZOBACZ TAKŻE
  1. Putin traci sojusznika! Odebrała mu go Polska, został zupełnie pogrążony
  2. Dawna ukochana Kaczyńskiego ujawnia! Tak będzie wyglądał jego koniec
  3. Dzisiejsza okładka Faktu wywołała burzę. Obrzydliwy tekst o śmierci Millera
Następny artykuł