Oto co Rosjanie właśnie ustawili w miejscu tragedii smoleńskiej. Burza w internecie

Oto co Rosjanie właśnie ustawili w miejscu tragedii smoleńskiej. Burza w internecie Źródło: .

Smoleńsk zapisał się w historii naszego kraju jako miejsce prawdopodobnie największej katastrofy w dziejach naszej ojczyzny. Dziś dowiedzieliśmy się, że doszło tam do strasznego wydarzenia, które sprawiło, że Polacy mogą czuć złość.

Smoleńsk stał się jednym z miejsc, o którym wciąż debatują mieszkańcy naszego kraju. Do tej pory nie poznaliśmy dokładnych przyczyn katastrofy, w wyniku której zginęli najwybitniejsi Polacy, w związku z czym niektórzy domagają się jak najszybszego wyjaśnienia sprawy. Inni twierdzą, że nie powinniśmy już rozmawiać o przykrym wydarzeniu, by nie przypominać więcej o wielkiej tragedii.

Sytuacji nie ułatwia kontakt ze stroną rosyjską, który jest bardzo utrudniony. Nasi wschodni sąsiedzi często prowadzą pewne prace na miejscu katastrofy, w związku z czym działalność polskich służb w Smoleńsku jest mocno ograniczona. Kolejne działania rozpoczęte przez Rosjan sprawiają, że w internecie rozpoczęły się bardzo głośne dyskusje na temat współpracy polsko-rosyjskiej.

Smoleńsk jest miejscem ogromnej tragedii

Smoleńsk wciąż należy do miejsc, które są odwiedzane przez polskie służby w związku z próbami wyjaśnienia katastrofy sprzed ponad dziewięciu lat. Ostatnio okazało się, że na miejscu, które zostało odpowiednio zabezpieczone, postawione zostały tajemnicze tablice, które stanęły tam bez zgody strony polskiej. Dla wielu było to powodem do wielkiego oburzenia.

- Stanowisko Fundacji Pojednanie jest takie, że nie można na cmentarzu urządzać polityki, na cmentarzu należy modlić się za zmarłych. Jest to zarzut do obu stron, w stronę zarówno waszych, jak i naszych władz". Na tablicach nie ma żadnej polityki, mają tylko jeden cel - informacyjny - stwierdził Władimir Szargajew z Fundacji Pomocy w Pojednaniu Narodów Uczestniczących w Konfliktach Wojskowych, która ma swoją siedzibę w Smoleńsku.

W Smoleńsku pojawiły się tablice informacyjne

Sprawa pojawienia się tablic oburzyła bardzo wiele osób. Stwierdzili oni, że Rosjanie nie powinni ustawiać żadnych przedmiotów w miejscu, które jest tak ważne dla wszystkich Polaków.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Możemy być niemal pewni, że dyskusje w tej sprawie będą trwać dalej, a polska strona złoży oficjalne pismo, by tablice zniknęły. Pojawiły się one bez konsultacji z Polakami i na ten moment nie ma zgody na to, by zostały tam na dłużej.

Na miejscu pojawiły się trzy tablice. Pierwsza z nich wskazuje końcowy raport polskiej komisji z 2011 roku, druga przytacza fragmenty raportu MAK i wniosków, jakie można z niego wyciągnąć, a trzecia zawiera opis sytuacji synoptycznej w dniu katastrofy. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Roksana Węgiel z chłopakiem. Czy 14-latka nagra piosenkę ze swoim ukochanym?
  2. TRAGICZNA katastrofa lotnicza! Właśnie ZGINĄŁ kochany przez miliony muzyk
  3. Zmarł, tragiczne informacje Polsatu z rana. Nie zauważył, co jest po lewej
  4. Marta Kaczyńska wprawiła wszystkich w osłupienie. Internauci nie wierzyli w to, co zobaczyli na zdjęciu
  5. Straszna katastrofa lotnicza! Nie żyje legendarny muzyk, którego kochały miliony
  6. Koszmarne informacje TVN prosto z Warszawy! Niespodziewana, tragiczna śmierć, wszystko w ruinie

Źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News