Smoleńsk stał się 10 kwietnia 2010 roku miejscem ogromnej tragedii. W katastrofie lotniczej zginęło bowiem 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński oraz jego żona, Maria. Chociaż do tej pory o ewentualnym zamachu mówiło się raczej w kategorii teorii spiskowej, taki stan rzeczy zmienić mogą ujawnione przez jednego z wpływowych generałów informacje.

Katastrofa smoleńska stała się wspólnym dramatem wszystkich Polaków. Ostatecznie podzieliła ona jednak naród, przyczyniając się do poważnych rozłamów zarówno na poziomie politycznym, jak i ideologicznym oraz społecznym.

Smoleńsk oczami wyborców

Część obywateli, z Jarosławem Kaczyńskim na czele, twierdziło bowiem, że w Smoleńsku doszło do zamachu. Inni, popierając ówczesny rząd, przystali na oficjalną teorię o katastrofie lotniczej.

Kiedy do władzy w 2015 roku doszło Prawo i Sprawiedliwość, coraz bardziej stanowczo ubiegano się o udowodnienie tezy o zamachu. Sprawą zajął się szczególnie Antoni Macierewicz, który pełni obecnie funkcję przewodniczącego tzw. podkomisji smoleńskiej. To właśnie polityk najbardziej intensywnie przekonywał obywateli do swych racji, przedstawiając nawet rekonstrukcję rzekomych zdarzeń.

Czy w Smoleńsku padły strzały?

Co ciekawe, po stronie partii rządzącej opowiedział się właśnie generał Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, Hryhorij Omelczenko. Jakie informacje ujawnił wpływowy wojskowy?

– Na pokładzie prezydenckiego tupolewa doszło do wybuchu, a ocalałych pasażerów zastrzelili współpracownicy Federalnej Służby Bezpieczeństwa – powiedział Omelczenko, elektryzując światową opinię publiczną oraz jeszcze bardziej prowokując plotki dotyczące  ewentualnego zamachu rządowej maszyny.

ZOBACZ TAKŻE: Owsiak rozsadził PiS na koniec Pol’and’rock! Przemówienie bije rekordy

ZOBACZ TAKŻE: Kobieta Kaczyńskiego przyłapana! Dostała pracę na państwowym stanowisku

ZOBACZ TAKŻE: Spisek Kaczyńskiego i Macierewicza? Mają wspólny plan na przyszłość

 

smoleńsk
Fot. Wikipedia
smoleńsk
Fot. Wikipedia
Grzegorz Peczkis o katastrofie smoleńskiej
Fot. Wikimedia Commons

Czy Antoni Macierewicz udowodni swoją tezę dotyczącą katastrofy w Smoleńsku?

  • Nie (89%, 28 005 głosów)
  • Tak (9%, 2 793 głosów)
  • Nie mam zdania (2%, 606 głosów)

Liczba głosujących: 31 404

Loading ... Loading ...

Ku pamięci: Straciliśmy ich pod Smoleńskiem [ZDJĘCIA]


Czym zajmuje się córka Macierewicza? Zaskakujące! 10 największych sekretów polityka