Będzie skandal? Generał ujawnił, co naprawdę stało się w Smoleńsku

Będzie skandal? Generał ujawnił, co naprawdę stało się w Smoleńsku

Smoleńsk stał się 10 kwietnia 2010 roku miejscem ogromnej tragedii. W katastrofie lotniczej zginęło bowiem 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński oraz jego żona, Maria. Chociaż do tej pory o ewentualnym zamachu mówiło się raczej w kategorii teorii spiskowej, taki stan rzeczy zmienić mogą ujawnione przez jednego z wpływowych generałów informacje.

Katastrofa smoleńska stała się wspólnym dramatem wszystkich Polaków. Ostatecznie podzieliła ona jednak naród, przyczyniając się do poważnych rozłamów zarówno na poziomie politycznym, jak i ideologicznym oraz społecznym.

Smoleńsk oczami wyborców

Część obywateli, z Jarosławem Kaczyńskim na czele, twierdziło bowiem, że w Smoleńsku doszło do zamachu. Inni, popierając ówczesny rząd, przystali na oficjalną teorię o katastrofie lotniczej. Kiedy do władzy w 2015 roku doszło Prawo i Sprawiedliwość, coraz bardziej stanowczo ubiegano się o udowodnienie tezy o zamachu. Sprawą zajął się szczególnie Antoni Macierewicz, który pełni obecnie funkcję przewodniczącego tzw. podkomisji smoleńskiej. To właśnie polityk najbardziej intensywnie przekonywał obywateli do swych racji, przedstawiając nawet rekonstrukcję rzekomych zdarzeń.

Czy w Smoleńsku padły strzały?

Co ciekawe, po stronie partii rządzącej opowiedział się właśnie generał Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, Hryhorij Omelczenko. Jakie informacje ujawnił wpływowy wojskowy? - Na pokładzie prezydenckiego tupolewa doszło do wybuchu, a ocalałych pasażerów zastrzelili współpracownicy Federalnej Służby Bezpieczeństwa - powiedział Omelczenko, elektryzując światową opinię publiczną oraz jeszcze bardziej prowokując plotki dotyczące  ewentualnego zamachu rządowej maszyny.

ZOBACZ TAKŻE: Owsiak rozsadził PiS na koniec Pol’and’rock! Przemówienie bije rekordy

ZOBACZ TAKŻE: Kobieta Kaczyńskiego przyłapana! Dostała pracę na państwowym stanowisku

ZOBACZ TAKŻE: Spisek Kaczyńskiego i Macierewicza? Mają wspólny plan na przyszłość

  smoleńsk Fot. Wikipedia smoleńsk Fot. Wikipedia Grzegorz Peczkis o katastrofie smoleńskiej Fot. Wikimedia Commons
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News