Polska Prokuratura Krajowa odniosła się do oświadczenia Rosji ws. winnych tragedii w Smoleńsku

Polska Prokuratura Krajowa odniosła się do oświadczenia Rosji ws. winnych tragedii w Smoleńsku Źródło: .

Smoleńsk był miejscem, gdzie udała się polska Prokuratura. Po oględzinach wraku, który znajduje się w hangarze na lotnisku wojskowym w Smoleńsku Północnym, doszła do własnych wniosków, tym samym ustosunkowała się do opinii rosyjskich śledczych. Dokumentacja, którą sporządzili, wskazuje na jedno.

Smoleńsk i wyjaśnienie przyczyn tragedii nadal w toku. Polscy śledczy po oględzinach wraku polskiego samolotu TU-154M wydali własną opinię i ustosunkowali się do doniesień strony rosyjskiej. Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej może być przez to pewny, że sprawa będzie miała jeszcze swój ciąg dalszy. Wydarzenia z feralnego 10 kwietnia 2010 roku zapewne nie będą jeszcze długo wyjaśnione.

Smoleńsk nadal odbija się echem w mediach. Strona rosyjska wywołała zamieszanie - Polacy odpowiadają

Rosyjska agencja prasowa TASS jakiś czas temu poinformowała, że polscy śledczy uznali za przyczynę katastrofy smoleńskiej błąd swoich pilotów. Dziś Rzeczniczka Prokuratury Krajowej, prokurator Ewa Bialik, zdementowała te doniesienia. W środę agencja napisała, że śledztwo, które prowadziła Federacja Rosyjska z kilkoma kolegami wskazywało jednoznacznie, że tragedię spowodowali piloci.

Prokurator Ewa Bialik odniosła się do tych informacji, mówiąc, że w maju polscy śledczy udali się do Smoleńska, by dokonać oględzin wraku. Na podstawie notatek jakie sporządzili, nie da się jednoznacznie określić, czy powodem był błąd pilotów. Tym samym rosyjskie media głoszą nieprawdę.

- Oględziny nie zostały zakończone. Prokuratorzy mają się ponownie udać do Smoleńska żeby kontynuować czynności procesowe. W czasie majowego pobytu nie udzielali żadnych informacji dziennikarzom ani polskim ani rosyjskim, a także nie dzielili się swoimi spostrzeżeniami  z rosyjskim organami śledczymi - zakończyła swoje oświadczenie Ewa Bialik, rozwiewając wątpliwości co do ustaleń przyczyn tragedii.

Rosyjska Komitet Śledczy pospieszył się w swoich wnioskach

Katastrofa smoleńska jest żywym tematem również na wschodzie, dlatego przy okazji kolejnych wizyt śledczych w hangarze, w mediach co chwilę pojawiają się błędne wnioski i założenia co do postępów w śledztwie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Jednocześnie rosyjskie śledztwo nie ma wątpliwości co do okoliczności katastrofy lotniczej. Wszystkie zebrane materiały świadczą bez zastrzeżeń o błędnych działaniach załogi, która kontynuowała podejście do lądowania w warunkach braku widoczności - można było przeczytać w komunikacie wystosowanym przez rosyjski Komitet Śledczy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka tragedia dotknęła Danutę Wałęsę. Kobieta dopiero niedawno postanowiła o tym powiedzieć. To straszne! Reakcja Lecha jest oburzająca!
  2. Nie uwierzycie jak Iwona Pavlovic wyglądała jako nastolatka! Była PIĘKNA! Te zdjęcia zwalają z nóg!
  3. Z ostatniej chwili: Polsat informuje o tragedii rodzinnej na zachodzie Polski. Chłopiec nie żyje, matka i braciszek w szpitalu
  4. Zastygliśmy, gdy zobaczyliśmy jak teraz wygląda żona Wiśniewskiego, Mandaryna. Ale jej 16-letnia córka deklasuje nawet Roksanę Węgiel
  5. Roksana Węgiel w końcu przerywa milczenie ws. zatrzymania przez policję. To tłumaczenie nie spodoba się wielu fanom
  6. Boczek z Kiepskich pokazał się z córką. Dziewczyna niesamowicie go przypomina

Źródło: RMF FM

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News