Smog w Polsce nie ustępuje. Najbardziej zanieczyszczone miasta w naszym kraju

Smog w Polsce nie ustępuje. Najbardziej zanieczyszczone miasta w naszym kraju Źródło: commons.wikimedia/Radek Kołakowski/

Smog nie odstępuje Polski nawet na krok, co bardzo niepokoi mieszkańców. Poziom zanieczyszczeń jest coraz wyższy, a w niektórych miastach jest naprawdę źle. Sprawdź, w których miejscach sytuacja przedstawia się najgorzej.

Smog to w okresie grzewczym jeden z najbardziej kontrowersyjnych tematów w naszym kraju. Szara, pełna zanieczyszczeń mgła, unosząca się nad wieloma miastami w Polsce, to dość nieprzyjemny widok, a skutki, jakie może za sobą nieść, raczej nie pocieszają. W niektórych regionach sytuacja jest na tyle poważna, że może się odbić na zdrowiu mieszkańców i doskwierać im przez wiele lat. 

Smog wciąż nie ustępuje 

Członkowie Polskiego Alarmu Smogowego nie ukrywają, że w okresie grzewczym jakość powietrza w naszym kraju przedstawia się dramatycznie. Niestety w chwili obecnej poprawy na horyzoncie nie widać. 

- Niestety, taka sytuacja jest powszechna nie tylko w dziesiątkach polskich miast i miasteczek, w których mierzona jest jakość powietrza, ale również w tysiącach tych, gdzie nie ma stacji pomiarowej. Nasz ranking nie służy temu by piętnować „rekordzistów” ponieważ jesteśmy przekonani, że podobnych miejscowości jest w Polsce tysiące, z tą tylko różnicą, że nikt nie mierzy tam jakości powietrza - mówi prezes Polskiego Alarmu Smogowego, Andrzej Guła. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Zgodnie z badaniami i otrzymanymi statystykami w miastach, gdzie stężenie smogu jest największe, oddychanie takim powietrzem dla mieszkańców równa się liczbie aż 22 wypalonych dziennie papierosów. 

Najbardziej zanieczyszczone miasta w kraju 

Jak podaje TVP, na podium najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce od dawna znajduje się Kraków, nazywany również stolicą polskiego smogu. Zgodnie z informacjami można stwierdzić, że tuż obok powinny znaleźć się również Katowice. 

Dzisiaj grzeje: 1. Najsmutniejsze wiadomości o Beacie Tyszkiewicz! Fani są zdruzgotani

2. Kocia mama uratowała szczeniaka w niezwykły sposób. Jej poświęcenie wręcz odbiera mowę, zachowała się zupełnie jak człowiek

Zgodnie z twierdzeniami ekspertów, największe stężenie smogu odnotowuje się w małych i średniej wielkości miastach. W minionym roku rekordzistą okazało się miasto Pszczyna, w którym odnotowano największą liczbę dni z powietrzem przekraczającym dopuszczalne normy. Równie dramatyczna sytuacja przedstawia się w Rybniku, Wodzisławiu Śląskim, niewielkim Godowie, Nowym Targu czy Suchej Beskidzkiej. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Policja ZABRAŁA już 8 tys. dowodów rejestracyjnych. Wystarczy, że jeździsz konkretnym autem
  2. 22-letnia polska aktorka zabiła siebie i swojego ukochanego. Po latach wyszła na jaw smutna prawda o ich związku
  3. Żona przypadkiem natknęła się na sekretny notes męża. Gdy zajrzała do środka poznała powalającą prawdę i kolana się pod nią ugięły
  4. Jeden z największych banków w Polsce wydał nagłe ostrzeżenie dla klientów. Mogą stracić swoje wszystkie pieniądze
  5. Tata odkrył powód śmierci żony, dziecka w jej brzuszku i trzech synków. Złamał mu serce

Źródło: tvp info 

Następny artykuł