Słynny produkt pilnie wycofany z całej Polski! ZNISZCZ to jak najszybciej

Słynny produkt pilnie wycofany z całej Polski! ZNISZCZ to jak najszybciej

Często zdarza się, że do sprzedaży trafiają wadliwe produkty, których spożycie może stanowić poważne niebezpieczeństwo. Tak jest w przypadku popularnych w całej Europie ciastek, zawierających wysoce niepożądane stężenie szkodliwej substancji. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega - pozbądź się ich jak najszybciej!

Do sklepów na terenie całej Polski trafiły opakowania wadliwej partii ciastek Biskids 6+, produkowanych przez belgijski koncern Belkorn. Łakocie zawierają w sobie zbyt dużo niezwykle rakotwórczego akrylamidu, który może być zabójczy dla dzieci, do których głównie adresowany jest produkt. O sprawie poinformował Główny Inspektorat Sanitarny, a chodzi dokładnie o partię oznaczoną numerem 171401 z datą trwałości 3 kwietnia 2018 roku. - Wskazana partia produktu nie powinna być spożywany przez konsumentów, szczególnie przez dzieci, z uwagi na stwierdzony wysoki poziom akrylamidu. Produkt można zwrócić do miejsca zakupu lub zniszczyć - czytamy w komunikacie GIS.

Rakotwórczy związek

Akrylamid jest substancją, wykorzystywaną w szeregu zakładów przemysłowych. Używa się go przy produkcji papieru, szeroko pojętej chemii i kosmetyków, gdzie występuje głównie w farbach i lakierach. Swoje zastosowanie znajduje także oczywiście w żywności. Zawierają go m.in. frytki, chipsy i płatki śniadaniowe. Może jednak przyczynić się do uszkodzenia układu nerwowego i powstawania nowotworów tarczycy, płuc, jąder, sutka i skóry. Nad wycofaniem niezdatnych do spożycia ciastek czuwa Państwowa Inspekcja Sanitarna. źródło: wiadomosci.wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News