W polityce nawet prawdziwa przyjaźń i sympatia są bardzo kruche, a ci, którzy jednego dnia są sprzymierzeńcami, kolejnego mogą być już zaciekłymi wrogami. Doskonale musi o tym wiedzieć Jarosław Kaczyński, który podobnej sytuacji nie raz już doświadczył na własnej skórze.

Prof. Jadwiga Staniszkis na łamach wp.pl udzieliła mocnego wywiadu, w którym bardzo krytycznie wypowiadała się na temat działań PiS, Jarosława Kaczyńskiego oraz prezydenta Andrzeja Dudy. Dawna przyjaciółka prezesa Prawa i Sprawiedliwości zarzuciła ekipie rządzącej łamanie standardów demokracji.

– Krytykuję ich za to, że demokratycznymi narzędziami – używając większości w Sejmie – niszczą fundament demokracji, czyli podział władzy. Po drugie – wykorzystują każdą sytuację, żeby neutralizować ludzi niezależnych. To jest też taka selekcja, kto może być instrumentem w przyszłości. Bo PiS czy prezes Kaczyński używają ludzi do własnych celów i na pewno jest to poważny problem. A prezydent Duda mnie irytuje po prostu, tak jak chyba większość ludzi – powiedziała prof. Staniszkis.

Dawniej sympatyzująca z PiS-em Staniszkis dziś żałuje, że udzieliła poparcia Andrzejowi Dudzie podczas wyborów prezydenckich. Profesor zarzuca prezydentowi brak osobowości i godności.

– Komorowski – dzisiaj to widzę – byłby jednak zdecydowanie lepszy. Ma jakąś osobowość, przeszłość itd., podczas kiedy Duda jest z niebytu. Ale gra, żeby mieć odrobinę więcej władzy. Nie wydaje mi się, żeby grał o zachowanie jakiejś godności, bo widać, ile razy był źle traktowany i zawsze to przełykał – twierdzi prof. Staniszkis.

Źródło: wp.pl

Tak upamiętnia się Smoleńsk - znane pomniki w Polsce i na świecie [ZDJĘCIA]

Zakład, że nie poznajesz tego znanego polskiego polityka?! Niesamowite metamorfozy wybrańców narodu

...

Zobacz również