Służby wchodzą do ministerstwa PiS! Będzie LIKWIDACJA całego resortu

Służby wchodzą do ministerstwa PiS! Będzie LIKWIDACJA całego resortu Źródło:

Ta sytuacja jest wprost niebywała. Do ministerstwa rządu Prawa i Sprawiedliwości wchodzą właśnie służby specjalne. Wszystko wskazuje na to, że w konsekwencji na kierownictwo resortu czekać będzie dymisja i likwidacja.

Poważne problemy ma obecnie minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Ustawą, pisaną w jej resorcie, zainteresowały się służby. CBA postanowiło zbadać sprawę projektu zmian w sprawie ochrony danych osobowych.

Zmiany na polecenie UE

W zeszłym roku Parlament Europejski przyjął przepisy, które ujednolicają zasady ochrony danych osobowych w Europie. Wszystkie państwa Unii mają czas do maja przyszłego roku na dostosowanie przepisów krajowych do unijnych. ZOBACZ TAKŻE: Wyciekł porażający dokument! Błaszczak za to zostanie zdymisjonowany W Polsce sprawą tą zajął się resort cyfryzacji Anny Streżyńskiej. Odpowiedzialnym za ten projekt jest Maciej Kawecki, 30-letni doktor prawa, doradca Streżyńskiej w jej gabinecie politycznym. Okazuje się, że projekty zmian w polskim prawie napisał już dwa, pierwszy bowiem został odrzucony. Zakładał on likwidację Głównego Inspektoratu Ochrony Danych Osobowych (GIODO). Na jego miejsce miała powstać nowa instytucja, zaś zasady wyboru jej dyrektora miały być tak napisane, jakby ktoś czytał CV Kaweckiego.

Projekt pod lupą CBA

Drugi projekt, który został przygotowany przez Kaweckiego, wzbudził znów wiele emocji i kontrowersji. Projekt został napisany w taki sposób, by być ukłonem wobec instytucji, które mają podlegać kontroli. Kawecki zaprzecza tym twierdzeniom. Uważa on, że rozwiązania, na które zwracają uwagę media, są rozwiązaniami szczegółowymi, przesłanymi do MC przez inne resorty, m.in. Ministerstwo Finansów. ZOBACZ TAKŻE: Europa w totalnym szoku! Poranny nalot polskich służb na sąd, lawinowe aresztowania Nie to jednak wzbudziło najpoważniejsze wątpliwości. Urzędnicy GIODO zwrócili bowiem uwagę na treść metadanych otrzymanego dokumentu. Ma się tam znajdować nazwisko autora dokumentu, które nie pasuje do ministerstwa. Okazuje się bowiem, że w miejscu twórcy tekstu znajduje się nazwisko szefa kancelarii prawnej, zajmującego się właśnie ochroną danych osobowych. Człowiek ten przez rok był pracodawcą Kaweckiego. Resort zaprzecza, by w tworzeniu projektu uczestniczyły osoby z zewnątrz. Rzeczniczka Ministerstwa Cyfryzacji twierdzi, że umiejscowienie w pozycji "autor" nazwiska tego człowieka jest "pomyłką lub błędem"

Będzie dymisja i likwidacja

Wiele wskazuje na to, że ta sprawa pogrąży resort i jego szefową. Anna Streżyńska i tak ma dość słabą pozycję w rządzie, teraz zaś wygląda na to, że jej pozycja jeszcze bardziej osłabła. Wprawdzie Maciej Kawecki twierdzi, że może nanieść konieczne poprawki, jednak w rządzie już podjęto inną decyzję. Jak donoszą osoby zbliżone do Kancelarii Premiera, w rządzie podjęto już decyzję o dymisji Streżyńskiej. Prócz tego, że będzie dymisja, resort czeka likwidacja. Wszystkie obowiązki ministerstwa zostaną przejęte przez inne gabinety.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News