Polskie służby zabrały się za kierowców i ich pojazdy. Masowo odbierają dowody rejestracyjne, siejąc popłoch wśród podróżujących państwowymi drogami. Panika ogarnęła cały kraj.

Zgodnie z nowym prawem, nadanym 12 listopada 2017 roku przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Straż Graniczna ma prawo zatrzymywać samochody i sprawdzać ich stan techniczny. Taka kontrola może skończyć się bardzo nieprzyjemnie.

ZOBACZ TAKŻE: Służby wchodzą do ministerstwa PiS! Będzie LIKWIDACJA całego resortu

Mundurowi mają prawo, odebrać dowód rejestracyjny pojazdu, jeśli nie spełnia standardów technicznych, narzuconych prawnie przez państwo polskie. Wystawiają wtedy dokument identyczną z tą wystawianą przez policjantów. Zatrzymania dowodów rejestracyjnych w ostatnim czasie miały charakter wręcz masowy.

Służby odbierają dowody Polakom

Od momentu wejścia w życie nowego prawa do końca zeszłego roku pogranicznicy zatrzymali łącznie 431 dokumentów. Hurtowe wręcz wypełnianie obowiązków i procedur wiąże się z zapałem służbistów, którzy nową prerogatywę pragnęli wykorzystać, jak najbardziej się dało.

ZOBACZ TAKŻE: Jedno auto, TYLKO jeden kierowca. Nowy pomysł PiS to czyste szaleństwo

Informacje o zatrzymaniach zawierają jedynie ilość zarekwirowanych dowodów. Brak w niej danych dotyczących pochodzenia aut i miejsca ich zarejestrowania. Najwięcej zatrzymań zdarzyło się na naszej wschodniej granicy, gdzie wiele osób wykorzystuje przestarzałe samochody także do podróży przemytniczych na Ukrainę.

Kierowcy w panice

Od kiedy Straż Graniczna posiada nowe uprawnienia i co za tym idzie obowiązki, kierowcy wpadli w panikę. SG działa na terytorium całego kraju, więc nie koniecznie trzeba zbliżać się do granicy państwa, by natknąć na kontrolę z jej strony.

ZOBACZ TAKŻE: Nieoczekiwana zmiana dla kierowców! Albo to będziecie mieli, albo zapłacicie mandat

Warunki zatrzymania są dwa i jak wskazują statystyki, wielu właścicieli samochodów doskonale je spełnia. Dowód rejestracyjny stracić można, jeśli nie poddano go przeglądowi technicznemu na czas, oraz gdy pojazd jest wątpliwego stanu technicznego, szczególnie jeśli przeszedł w przeszłości wypadek.

źródło: wp.pl

Te żołnierki wyglądają CZARUJĄCO w mundurze i bez! [ZDJĘCIA]

Najbardziej elitarne jednostki specjalne świata [ZOBACZ!]

...

Zobacz również