Wypadek Służby Ochrony Państwa! Ranni w szpitalu, pojazd dachował

Wypadek Służby Ochrony Państwa! Ranni w szpitalu, pojazd dachował

Doszło do bardzo niebezpiecznego wypadku samochodu SOP. Pojazd z czterema funkcjonariuszami na pokładzie dachował. Są ranni, policja bada przyczyny zdarzenia. Służba Ochrony Państwa potwierdza zdarzenie, ale nie podaje przyczyn.

Służba Ochrony Państwa zastąpiła BOR po kilku kompromitujących wypadkach samochodowych z udziałem najważniejszych polityków. Niestety nadal trwa zła passa służby. Doszło do wypadku z udziałem czterech funkcjonariuszy SOP. Ich samochód dachował, a funkcjonariusze trafili do szpitala.

Służba Ochrony Państwa miała niebezpieczny wypadek

Samochód SOP dachował w miejscowości Gacno w powicie tucholskim, woj. kujasko-pomorskie. Nie są znane przyczyny wypadku. Czterech funkcjonariuszy, którzy podróżowali samochodem, trafiło do szpitala. Jeden już opuścił placówkę. - Policja ustala z jakich przyczyn doszło do dachowania auta. Życiu bądź zdrowiu funkcjonariuszy nie zagraża niebezpieczeństwo. Jeden z nich już opuścił szpital, a kolejni powinni zostać wypisani w najbliższych dniach - informuje rzecznik prasowa SOP mł. chor. Anna Gdula-Bomba W samochodzie w chwili wypadku nie znajdowała się żadna z najważniejszych osób w polskiej polityce. Przejazd nie był podróżą VIP-ów. Funkcjonariusze nie zajmowali się ochroną polityków, tylko wykonywali zadania analityczne. - Rutynowo w takich przypadkach pojazdem kieruje jeden z uczestników podróży, a nie specjalnie delegowany kierowca - wyjaśniła Gdula-Bomba. W wypadku nie brał udział żaden inny samochód. Kierowca był trzeźwy. Nie wiadomo, co spowodowało wypadek, będzie to zatem badała policja.

SOP zastępuje BOR

Służba Ochrony Państwa zastąpiła Biuro Ochrony Rządu po kilku opisywanych w mediach sytuacjach wypadków i różnych nieprawidłowości związanych z funkcjonowaniem tej służby. Wśród wypadków BOR wymienić można między innymi ten z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i inny, jeszcze groźniejszy, z udziałem premier Beaty Szydło. Niedługo po powstaniu SOP na miejsce BOR doszło do kolejnych wypadków samochodowych. W lutym auto z prezydentem Dudą zawisło na betonowej przegrodzie oddzielającej jezdnię od torowiska i konieczna była zmiana samochodu. W marcu wypadek miała kolumna przewożąca marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.
WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Dramatyczny wypadek w "Mam talent". Widownia nie mogła na to patrzeć
  2. Warszawa: Koszmarny wypadek polityka! Auto zmiażdżone jak puszka
  3. Wypadek rządowej limuzyny! PiS milczy
Źródło: wprost.pl Następny artykuł