Media: Była próba wtargnięcia do pałacu prezydenckiego. Poznaliśmy oficjalną wersję

Media: Była próba wtargnięcia do pałacu prezydenckiego. Poznaliśmy oficjalną wersję Źródło:

Tragedia w Gdańsku pociągnęła ze sobą wiele zdarzeń, które dopiero teraz wychodzą na jaw. Media obiegła wiadomość, że zabójca Pawła Adamowicza próbował wtargnąć do pałacu prezydenckiego. Służba Ochrony Państwa zajęła w końcu oficjalne stanowisko w tej sprawie.

Służba Ochrony Państwa ma ostatnimi czasy ręce pełne roboty. Doniesienia medialne nie ułatwiają im pracy, biorąc pod uwagę fakt, że pojawia się wątek łączący Stefana W. z potencjalnym atakiem na samego Andrzeja Dudę. Media informują, że próbował on wedrzeć się do pałacu prezydenckiego. Po godzinach trzymających wszystkich w napięciu, poznaliśmy w końcu oficjalne oświadczenie służb w tej sprawie.

Media: Stefan W. chciał wtargnąć do pałacu prezydenckiego. Służba Ochrony Państwa zabiera głos

Od samego rana media podawały informację, jakoby zabójca prezydenta Gdańska próbował dostać się do pałacu prezydenckiego w Warszawie, tuż po wyjściu z więzienia 8 grudnia 2018. Takie doniesienia jako pierwsza podała Polska Agencja Prasowa, powołując się na "źródła zbliżone do śledztwa". Stefan W. miał zeznać, że w okolicach godziny 3 nad ranem znalazł się pod pałacem prezydenckim. Chciał się dostać na jego teren aby "zrobić coś dużego, o czym wszyscy będą mówić", jednak nie był w stanie sforsować ogrodzenia i zabezpieczeń. Rzecznik prasowy Służby Ochrony Państwa jednoznacznie stwierdził, że nie odnotowano tego typu próby wtargnięcia na zabezpieczony teren. Podobne stanowisko przedstawił również Błażej Spychalski. Rzecznik prezydenta podkreślił jednak, że opiera się na raportach SOP. - Być może pan Stefan W. chciałby wejść na teren Pałacu Prezydenckiego, tego nie możemy wykluczyć, natomiast taki incydent nie był odnotowany - skomentował. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Zdecydowane stanowisko Służby Ochrony Państwa nie przeszkadza prokuraturze w prowadzeniu własnych czynności wyjaśniających. - W związku z pytaniami dziennikarzy prokuratura potwierdza, że zwróciła się do Kancelarii Prezydenta RP, Służby Ochrony Państwa i Urzędu Miasta Warszawy o zapis monitoringu z okolic Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Podjęte działania mają związek z wyjaśnieniami złożonymi przez Stefana W., podejrzanego o zabójstwo Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza, i będą służyć ich weryfikacji - można wyczytać z komunikatu Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Gabinet Andrzeja Dudy oczywiście przekaże zapis monitoringu prokuraturze, co potwierdził Błażej Spychalski. - Współpracujemy z prokuraturą. Jeżeli prokuratura zgłosi się do nas z prośbą o przekazanie monitoringu, to oczywiście Pałac Prezydencki taki monitoring przekaże. Nie ma z tym najmniejszego problem - powiedział rzecznik prezydenta w rozmowie z TVN24. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL 
  1. W nocy tysiące Polaków pokazało niezwykłe poświęcenie. Wszystko dla Pawła Adamowicza 
  2. Papież Franciszek dowiedział się o tragedii Adamowicza. Jego reakcja wzruszyła cały świat 
  3. Kinga Duda wyrosła na piękną kobietę. Czym się teraz zajmuje?
  4. Gdzie mieszka Agnieszka Chylińska? Jej dom jest zachwycający
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News