Służba Ochrony Państwa
.
Wiadomości Pikio - 4 Stycznia 2019

Służba Ochrony Państwa nie zdała egzaminu? Ten film tego dowodzi

Służba Ochrony Państwa zastąpiła BOR na początku ubiegłego roku. W założeniu miała składać się z większej ilości funkcjonariuszy i być bardziej profesjonalna. Jak wyszło w praktyce?

Służba Ochrony Państwa zastąpiła Biuro Ochrony Rządu na początku ubiegłego roku. Jak zapewniał minister obrony, Mariusz Błaszczak, miała ona stanowić bardziej profesjonalny odpowiednik swojej poprzedniczki. Obietnice nie wytrzymały jednak konfrontacji z rzeczywistością. Niedługo po powołaniu nowego organu, miała miejsce pierwsza kolizja z udziałem rządowego pojazdu.

Służba Ochrony Państwa - wielki niewypał?

Służba Ochrony Państwa i słuszność jej powołania, została poddana próbie jeszcze w tym samym miesiącu, w którym powstała. W lutym ubiegłego roku doszło do kolizji limuzyny Andrzeja Dudy w Krakowie. Pojazd, w którym obecny był prezydent zawisł na betonowej przegrodzie. Z czasem było tylko gorzej. Służba Ochrony Państwa, która miała liczyć o 1000 funkcjonariuszy więcej niż poprzedniczka i składać się z lepiej wyszkolonych kadr zaliczała wpadkę za wpadką. Media masowo donosiły o braku kompetencji osób, wchodzących w skład nowego organu. Przykładowo, jak ustaliła w ubiegłym roku "Rzeczpospolita", funkcjonariusz, który doprowadził do wypadku w Imielinie, zdobywał doświadczenie... rozwożąc paczki. Komendant Miłkowski, broniąc zaledwie 26-letniego mężczyzny przekonywał, że ten ma za sobą 2 lata służby. Nie trzeba dodawać, że tym samym pogrążył go jeszcze bardziej. Osoby, komentujące tragiczną sytuację w Służbie Ochrony Państwa winą obciążają rządzących. Twierdzą, że przy zmianie BOR-u na SOP, zwolniono wielu dobrze wyszkolonych kierowców. Czy sytuacja dalej będzie wyglądać tak, jak teraz? Niestety, wiele na to wskazuje. Kolizje rządowych pojazdów coraz częściej wywołują śmiech i żałość, niż niepokój, stając się internetowymi memami. ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Prezes TVP zapadł się pod ziemię! Tego nagrania Kurski będzie się wstydzić do końca życia
  2. Złote dzieci PiS. Tak dostaje się pracę w spółkach skarbu państwa
  3. Smog w Polsce zabija powoli. Nie lekceważ go
  4. Tadeusz Rydzyk wchodzi do polityki! Co uważają o tym Polacy?
  5. Jolanta Kwaśniewska prezydentem?! Polacy wyrazili opinie

 

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News