Służba Ochrony Państwa
.
Wiadomości Pikio - 4 Stycznia 2019

Służba Ochrony Państwa nie zdała egzaminu? Ten film tego dowodzi

Służba Ochrony Państwa zastąpiła BOR na początku ubiegłego roku. W założeniu miała składać się z większej ilości funkcjonariuszy i być bardziej profesjonalna. Jak wyszło w praktyce?

Służba Ochrony Państwa zastąpiła Biuro Ochrony Rządu na początku ubiegłego roku. Jak zapewniał minister obrony, Mariusz Błaszczak, miała ona stanowić bardziej profesjonalny odpowiednik swojej poprzedniczki. Obietnice nie wytrzymały jednak konfrontacji z rzeczywistością. Niedługo po powołaniu nowego organu, miała miejsce pierwsza kolizja z udziałem rządowego pojazdu.

Służba Ochrony Państwa - wielki niewypał?

Służba Ochrony Państwa i słuszność jej powołania, została poddana próbie jeszcze w tym samym miesiącu, w którym powstała. W lutym ubiegłego roku doszło do kolizji limuzyny Andrzeja Dudy w Krakowie. Pojazd, w którym obecny był prezydent zawisł na betonowej przegrodzie. Z czasem było tylko gorzej. Służba Ochrony Państwa, która miała liczyć o 1000 funkcjonariuszy więcej niż poprzedniczka i składać się z lepiej wyszkolonych kadr zaliczała wpadkę za wpadką. Media masowo donosiły o braku kompetencji osób, wchodzących w skład nowego organu. Przykładowo, jak ustaliła w ubiegłym roku "Rzeczpospolita", funkcjonariusz, który doprowadził do wypadku w Imielinie, zdobywał doświadczenie... rozwożąc paczki. Komendant Miłkowski, broniąc zaledwie 26-letniego mężczyzny przekonywał, że ten ma za sobą 2 lata służby. Nie trzeba dodawać, że tym samym pogrążył go jeszcze bardziej. Osoby, komentujące tragiczną sytuację w Służbie Ochrony Państwa winą obciążają rządzących. Twierdzą, że przy zmianie BOR-u na SOP, zwolniono wielu dobrze wyszkolonych kierowców. Czy sytuacja dalej będzie wyglądać tak, jak teraz? Niestety, wiele na to wskazuje. Kolizje rządowych pojazdów coraz częściej wywołują śmiech i żałość, niż niepokój, stając się internetowymi memami. ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Prezes TVP zapadł się pod ziemię! Tego nagrania Kurski będzie się wstydzić do końca życia
  3. Złote dzieci PiS. Tak dostaje się pracę w spółkach skarbu państwa
  4. Smog w Polsce zabija powoli. Nie lekceważ go
  5. Tadeusz Rydzyk wchodzi do polityki! Co uważają o tym Polacy?
  6. Jolanta Kwaśniewska prezydentem?! Polacy wyrazili opinie
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News