W końcu musiało do tego dojść. Służba Ochrony Państwa kupuje nowe samochody za ponad 7 milionów złotych

W końcu musiało do tego dojść. Służba Ochrony Państwa kupuje nowe samochody za ponad 7 milionów złotych Źródło: youtube.com/ Polish Emergency Videos

Służba Ochrony Państwa planuje zakupy na ponad 7 milionów złotych. Nie mogą dłużej zwlekać. Na zakup czego służby przeznaczyły tak ogromną sumę pieniędzy?

Służba Ochrony Państwa od dawna przymierzała się do zakupów. Wiadomo było, że braki z jakim się zmagają będą wymagały wydania astronomicznych kwot. Na co planują wydać ponad 7 milionów złotych? Flota, którą dzisiaj dysponuje Służba Ochrony Państwa jest przestarzała. Każdy był świadomy, że nieuchronnie zbliża się ten krytyczny moment, kiedy stare samochody będą musiały zostać wymienione na nowe modele. Wszak chodzi o ochronę. Bezpieczeństwo jest w tym przypadku na pierwszym miejscu także i samochody muszą być odpowiednio przystosowane.

Służba Ochrony Państwa - krótka lista zakupów

Zakupy jakie zaplanowała Służba Ochrony Państwa nie jest długa. Znajduje się na niej 25 samochodów. Na oficjalnej stronie SOP znajduje się informacja przetargowa w której są dokładniejsze dane dotyczące zakupu pojazdów. Wśród modeli w jakie SOP chce się zaopatrzyć znajduje się dziewięć samochodów Skoda Superb 3T i cztery Mercedesy V 250d. Zgodnie z zamieszonymi informacjami już w grudniu ma dojść do zakupu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Koszty są duże, ale nadszedł czas kiedy trzeba to zrobić. Potrzebne są samochody sprawne i wolne od wad konstrukcyjnych. 

- Unowocześniamy flotę. Wymieniamy stare pojazdy na nowe - stwierdził krótko rzecznik Służby Ochrony Państwa w rozmowie z portalem Money pl.

Dzisiaj grzeje: 1. Oskarżano ją o to, że byłą królową mafii. Zabrała głos po śmierci Staraka
2. Gwiazdor TVP przeżył śmierć kliniczną. Przerażające, zdradził, co zobaczył po tamtej stronie

Skody i mercedesy to nie jedyne samochody jakie wejdą w skład nowej floty. Dołączą do nich także limuzyny i samochody osobowe marki BMW. Wszystkie auta mają być do dyspozycji Służby Ochrony Państwa już 5 grudnia bieżącego roku. Ciekawe jak szybko wyjadą na polskie ulice.

Oczywiście nie trzeba było długo czekać na pierwsze reakcje związane z takimi zakupami. Internauci od samego początku trochę prześmiewczo zastanawiają się, na jak długo wystarczą nowe samochody. Chodzi oczywiście o osławione kolizje drogowe, w których auta SOP regularnie uczestniczą w ciągu ostatnich miesięcy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. Mama pana młodego na weselu była głodna, więc skosztowała pachnącego dania. Chwilę później już nie żyła
  3. Gdy zobaczył Donalda Tuska schował się przed nim do szafy. Europoseł PiS ujawnił szczegóły incydentu
  4. Omyłkowo wysłał żenującego SMS-a do żony zamiast kolegi. Treść była dla kobiety poniżająca
  5. Mały syn powiedział mamie, że chce umrzeć. Zorganizowała dla niego akcją na niebywałą skalę

źródło: onet

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu