Choć wydaje się to niemożliwe, to politykom udało znaleźć się rzecz, która ciągle nie jest uregulowana przez dziesiątki skomplikowanych przepisów. Na szczęście, rządzący postarają się to jak najszybciej zmienić. Wszystko oczywiście dla naszego bezpieczeństwa.

Tym razem politykom nie podoba się, że Polacy słuchają muzyki podczas uprawiania sportu.

Z przeprowadzonego w 2016 roku przez Centrum Profilaktyki Społecznej sondażu wynika, że ok. 80% osób jeżdżących na rolkach i 20-25% rowerzystów słucha muzyki podczas uprawiania sportu. Te przerażające dane wstrząsnęły posłem PiS Arturem Szałabawką, który domaga się delegalizacji takiego zachowania. Skierował już w tej sprawie specjalną interpelację do ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji, którym kieruje Mariusz Błaszczak.

– Jako kierowca widziałem już wiele niebezpiecznych sytuacji z udziałem osób ze słuchawkami na uszach. Mijając takiego rowerzystę, staram się zachować szczególną ostrożność. – tłumaczy Artur Szałabwka.

– Proszę o stworzenie uwarunkowań prawnych, mających realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa rowerzystów i innych użytkowników urządzeń napędzanych siłą mięśni w tym zakresie – zakaz korzystania z urządzeń rozpraszających uwagę kierujących – czytamy w interpelacji.

 

Zobacz również