Mama pana młodego znienacka wstała w kościele i przerwała ślub przy wszystkich. Po słowach, które wypowiedziała musiał uspokajać ją mąż

Mama pana młodego znienacka wstała w kościele i przerwała ślub przy wszystkich. Po słowach, które wypowiedziała musiał uspokajać ją mąż Źródło: pixabay.com

Ślub bywa stresującym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. Zwłaszcza wtedy, gdy za wszelką cenę chce się coś ukryć przed drugą połową.

Ślub to nie bajka. To przede wszystkim nerwy. Czy wszystko pójdzie dobrze? Czy każdy zdąży na czas? Czy nagły płacz dziecka nie zagłuszy przysięgi małżeńskiej? Zwyczajowo przez ślubne stresy parę młodą przeprowadzają rodzice. Czasem jednak i oni zapominają się podczas uroczystości.

Zazwyczaj sceny zakłóconego ślubu możemy obejrzeć wyłącznie w filmie. Wszelkie melodramaty, komedie romantyczne z upodobaniem posługują się dramatyczną sceną, w której źle dobrani partnerzy unikają życiowej pomyłki dzięki ingerencji osób trzecich. Wystarczy, że ksiądz magicznie zawiesi głos po znanej miłośnikom komedii romantycznej frazie "Jeśli ktoś zna powód, dla którego tych dwoje nie mogą wstąpić w związek małżeński, niech zabierze głos teraz albo zamilknie na wieki", a do kościoła wbiegnie zdyszany amant, który wybawi księżniczkę przed fatalnym losem. Rzadziej Odpowiednia Dziewczyna ratuje swojego kawalera przed związaniem się z wiedźmą.

Ślub przerwany przez rodziców nie jest już tak popularnym filmowym schematem. Być może z tego powodu tak trudno uwierzyć w to, co stało się w prawdziwym życiu.

Ślub, pauza i co dalej?

Nie wszyscy spotkali się z pytaniem kapłana o ewentualne przeszkody w zawarciu związku małżeńskiego podczas realnej uroczystości. Większość kojarzy je wyłącznie z fikcyjnego świata filmu. Ludzie bywają zdziwieni, kiedy zetkną się z takim pytaniem w kościele.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Przyzwyczaił ich do tego kościół katolicki, który przed każdymi zaślubinami prowadzi zapowiedzi wydarzenia z odpowiednim - miesięcznym lub co najmniej dwutygodniowym - wyprzedzeniem. W czasie poprzedzającym samą ceremonię daje znajomym szansę doniesienia o powodach, które mogą uniemożliwić zawarcie związku małżeńskiego. Ta praktyka ma na celu między innymi ograniczenie przykrych doświadczeń w trakcie uroczystości. Bywa jednak, że osoba, która chciałaby zabrać głos w tej sprawie jest całkowicie nieświadoma do dnia ślubu.

Dzisiaj grzeje: 1. Przywieziono trumnę, w której spoczywa Piotr Woźniak-Starak. Chwilę później wszyscy usłyszeli przeszywający dźwięk, który przenikał serca. Organy zagrały ostatnie pożegnanie
2. Zaskakująca decyzja syna Beaty Szydło, poprosił o bezterminowy urlop

Ślub z przeszkodami zaskoczył Darię, która gościła na weselu znajomej. Zupełnie nie była przygotowana na szokujące zachowanie przyszłej świekry swojej koleżanki. Zapytanie księdza, który użył filmowej frazy podczas zaślubin, sprowokowało kobietę do nieprzemyślanego wrzasku. Nagle we wnętrzu kościoła rozległ się głos matki pana młodego, wyzywający jego wybrankę od lafirynd, które odbierają rodzicom ukochane dziecko. Wszyscy goście zamilkli oszołomieni.

Ślub kontynuowano mimo sprzeciwu kobiety. Młodzi przeprosili księdza i prosili o niewstrzymywanie uroczystości. Matka i przyszła teściowa w jednym została zabrana z kościoła przez swojego współmałżonka. Nie był to jednak początek jej krucjaty przeciwko nowej synowej. jeszcze przed ślubem zaczęła dokuczać dziewczynie w życiu codziennym. Podkradała synowej jedzenie, wyłączała ciepłą wodę na czas jej kąpieli. 

Może brak zapytania o przeszkody podczas ślubu uratowałby małżonków przed krępującym wystąpieniem matki młodego?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cały TVN oddał hołd Piotrowi Woźniakowi-Starakowi. Takich pochwał nie zebrał pośmiertnie jeszcze nikt. Będziecie wzruszeni
  2. Anna Kalczyńska widziała się z Piotrem Woźniakiem-Starakiem tuż przed tragedią. Zrobił wtedy coś, co gwiazda TVN zapamięta do końca życia
  3. Myślał, że pies nie żyje i zakopał zwierzę. Nagle spod ziemi zaczęły dochodzić dziwne dźwięki
  4. Brutalnie zabił matkę. Siostra przyłapała go jednak na czymś o wiele gorszym, tylko dla ludzi o mocnych nerwach
  5. Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka. Zaczęło się

źródło: wp

Następny artykuł