Zmarła w drodze na własny ślub. Przed śmiercią zdążyła jeszcze zrobić najpiękniejszą rzecz na świecie

Zmarła w drodze na własny ślub. Przed śmiercią zdążyła jeszcze zrobić najpiękniejszą rzecz na świecie Źródło: Unsplash/Nick Karvounis

Ślub miał być dla nich celebracją miłości. Ona jednak go nie doczekała. Zmarła jadąc do kościoła ze względu na niezdiagnozowaną chorobę. To, co po sobie zostawiła, daje jednak nadzieję nie tylko jej własnej rodzinie. Ta wzruszająca historia niejednemu wyciśnie łzy z oczu.

Ślub tych dwojga był okazją, na którą z niecierpliwością oczekiwały obie rodziny. Jessica Guedes miała wyjść za Flavio Gonçalvesa. Ceremonia została przyspieszona ze względu na nieprzewidzianą ciążę, która jednak niezmiernie ucieszyła zarówno młodych, jak i ich rodziców. Niestety do ślubu nie doszło.

Ślub się nie odbył, panna młoda zmarła w drodze do kościoła

Jessica jechała już do kościoła, gdy nagle poczuła się słabo. Początkowo rodzina myślała, że to atak paniki, który w takiej sytuacji nie jest niczym niezwykły. Skarżyła się na zawroty głowy i ból pleców. Jednak sytuacja eskalowała i gdy dojechali na miejsce, Jessica zemdlała. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Zacząłem się niepokoić, ponieważ czekałem przy ołtarzu bardzo długo, a Jessica nie pokazała się w kościele. Jej kuzynka podbiegła do mnie główną nawą i powiedziała, że Jessica zemdlała. Wybiegłem z kościoła i podbiegłem do auta, w którym leżała Jessica; na krótką chwilę odzyskała przytomność i zamieniła ze mną kilka słów. Powiedziałem jej: „Kochanie, jestem przy tobie” - relacjonował mediom straszne chwile pan młody.

Mężczyzna nie wiedział, że to ostatnie słowa, jakie ze sobą zamienią

Kobieta miała niezdiagnozowany stan przedrzucawkowy, który przez zbyt późne udzielenie pomocy zakończył się śmiercią. To schorzenie, które może pojawić się podczas ciąży i może prowadzić nawet do udaru. Właśnie to przytrafiło się Jessice. Gdy trafiła do szpitala, lekarze nie byli w stanie jej pomóc.

Dzisiaj grzeje: 1. Położyła niemowlaka do łóżeczka. Gdy chwilę później spojrzała na monitoring, stanęło jej serce. Ktoś leżał obok jej dziecka
2. Mama zrobiła sobie w kinie zdjęcie z dziećmi. Dopiero później zauważyła szczegół, przez który nie może spać po nocach

Mimo strasznej sytuacji, nie zapomnieli jednak o dziecku. Zdecydowali się na cesarskie cięcie, dzięki któremu uratowali życie malutkiej Sophii, która teraz daje nadzieję wdowcowi na piękną przyszłość. Pogrążony w żałobie mężczyzna mówi, że dzięki temu, że ma przy sobie córkę, a organy Jessiki zostały przekazane innym chorym, czuje, że śmierć jego ukochanej nie była kompletnie bezsensowna.

- Jessica była bardzo wyjątkową istotą, pełną światła. Codziennie uczyła mnie, jak należy traktować kobietę. Tak właśnie zamierzam traktować naszą córkę, Sophię, która jest cząstką Jessiki, która pozostała na tym świecie - powiedział wzruszony Flavio.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kolejny BAT na kierowców. Mandat 500 złotych za popularny sposób prowadzenia auta
  2. Ojciec przeczytał wiadomości swojej 7-letniej córki do koleżanki. W ostatniej chwili zadzwonił na policję
  3. Zauważyli dziwny punkcik na policzku 7-miesięcznej córeczki. Lekarz oniemiał, jak odkrył prawdę
  4. Zmarła w drodze na własny ślub. Przed śmiercią zdążyła jeszcze zrobić najpiękniejszą rzecz na świecie
  5. Przez 4 lat wysyłała SMS-y do zmarłego taty. Pewnego dnia otrzymała odpowiedź, która zwaliła ją z nóg, nie mogła powstrzymać łez

źródło: aleteia

Następny artykuł