Arcybiskup wydał zakaz. Na ślubach Polaków zabraknie rzeczy, bez której trudno sobie wyobrazić ożenek

Arcybiskup wydał zakaz. Na ślubach Polaków zabraknie rzeczy, bez której trudno sobie wyobrazić ożenek Źródło: .

Ślub już nie będzie wyglądać tak, jak planuje go sobie para młoda. Zakaz arcybiskupa staje się przyczyna gorącej dyskusji. Przyszli nowożeńcy mogą spodziewać się sporych przeszkód.

Ślub może wzbudzać teraz o wiele wątpliwości u przyszłej pary młodej. Arcybiskup już postanowił i nie ma zamiaru wycofywać się z podjętej decyzji. Ci, którzy planowali uroczystość i wesele, są gorzko rozczarowani.

Ślub bez wzruszającej oprawy - wiele par mocno się zawiedzie

Arcybiskup lubelski na dobre wprowadził obostrzenia dotyczące uroczystości odbywających się w kościele. Nie podobało mu się to, co robili młodzi i teraz dopiął swego. Okazuje się, że narzeczeni nie będą już mogli zorganizować ślubu "po swojemu" - a na pewno w przypadku, kiedy chodzi o dobór oprawy muzycznej. Bardzo popularne wśród młodych par jest zatrudnianie wynajętych muzyków do wykonywania wzruszającego utworu "Hallelujah" Leonarda Cohena podczas ceremonii zaślubin. Niestety, z tym już koniec.

- Nie wolno wykonywać podczas liturgii muzyki o charakterze świeckim, w tym muzyki filmowej i rozrywkowej. Nie jest także dopuszczalne wykonywanie podczas sprawowania liturgii utworów o treści religijnej, ale z wykorzystaniem muzyki świeckiej. Zaleca się również wyłączenie z liturgii piosenek religijnych, które ze swojej natury mają inne przeznaczenie w życiu Kościoła - grzmiał arcybiskup Stanisław Budzik.

Arcybiskup wprowadził kolejne obostrzenia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mało tego, arcybiskup zdecydował również, że muzyka ma być nie tylko czysto religijna, ale powinna wybrzmiewać na organach. Jeśli para młoda chce zatrudnić na ślub skrzypków, gitarzystów, saksofonistów, perkusistów itd., może pożegnać się z pozwoleniem na uroczystość.

Dzisiaj grzeje: 1. Przykre informacje dla widzów "Sanatorium miłości". Chodzi o Wiesię, nie jest z nią dobrze
2. Pamiętacie piękną Mariolkę z „Czterdziestolatka”? Wiemy, jak potoczyły się jej losy po serialu

- Niestety, postępująca współcześnie sekularyzacja dotyka także liturgii, a zwłaszcza muzyki wykonywanej w kościołach. Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wskazuje, że wierni mają prawo, aby władza kościelna sprawowała kierownictwo nad świętą liturgią, by liturgia nie była postrzegana jako prywatna własność kogokolwiek ani samego celebransa, ani wspólnoty, w której sprawuje się sakramenty. Ponadto wspólnota wiernych ma prawo, aby, zwłaszcza w celebracji niedzielnej, stale była wykonywana odpowiednia i prawdziwa muzyka święta, a także, by słowa pieśni podczas celebracji liturgii w sposób należyty strzegły i ożywiały wiarę - napisał dodatkowo arcybiskup.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ciężarnej dwukrotnie odmówiono przyjęcia do szpitala. Kiedy dziecko przyszło na świat było już za późno
  2. Stefan Kraft oszukiwał w trakcie konkursu Pucharu Świata? Media publikują kontrowersyjne nagranie (WIDEO)
  3. 20-latka wzięła ślub z martwym ukochanym. Kulisy ceremonii porażają
  4. Wyciekły kulisy ślubu Mariolki ze "Świata według Kiepskich". Mamy nagranie
  5. Uwielbiana wokalistka w rozpaczy, jej tata miał poważny wypadek. Przebywa w szpitalu
  6. Przez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc spektakularne efekty

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News