Nagle nad ranem zmarł wybitny sportowiec, którego uwielbiały tysiące polskich kibiców. Wielka tragedia tuż po ślubie

Nagle nad ranem zmarł wybitny sportowiec, którego uwielbiały tysiące polskich kibiców. Wielka tragedia tuż po ślubie Źródło: Pikio.pl

Ten ślub będzie wspominany ze smutkiem. Media obiegły smutne informacje o śmierci jednego z wybitnych sportowców. Dostał zawału serca podczas wesela. Świat sportu jest w żałobie, fani żegnają swojego idola.

Trwał ślub jednego z trenerów włoskiego klubu siatkarskiego Saugella Team Monza, gdy jeden z gości źle się poczuł i poszedł do swojego hotelowego pokoju. Niestety, okazało się, że nie była to zwykła niedyspozycja. Weselnik niedługo później dostał zawału serca. Mimo natychmiastowej pomocy, zmarł. Świat sportu jest w żałobie po śmierci znanego zawodnika i trenera.

Ten ślub skończył się tragicznie. Nie żyje mistrz Europy

Gościem weselnym, który zmarł w trakcie przyjęcia, okazał się były siatkarz Miguel Angel Falasca zmarł w sobotę nad ranem. Miał 46 lat. Fanom siatkówki znany jest z występów w reprezentacji Hiszpanii. Po zakończeniu bogatej kariery został trenerem. Ostatnio pracował w czołowym włoskim klubie kobiecym Saugella Team Mozna. Ze swoimi zawodniczkami dotarł w ubiegłym sezonie do półfinału rozgrywek. W tym sezonie miał pracować z polską rozgrywającą, Katarzyną Skorupą. Wcześniej przez trzy lata prowadził Skrę Bełchatów.

W latach 1993-2009 Falasca grał w reprezentacji Hiszpanii na pozycji rozgrywającego. Jego największym sukcesem, jaki osiągnął z kadrą, było sensacyjne mistrzostwo Europy zdobyte w 2007 roku.

- Nasze myśli są jego rodziną. Miguel Angel Falasca był częścią najlepszej siatkarskiej generacji w historii naszego kraju - powiedział, cytowany przez Eurosport Alejadro Blanco, prezydent Hiszpańskiego Komitetu Olimpijskiego.

Falasca był uwielbiany w Polsce. Połączył karierę z naszym krajem

Miguel Angel Falasca przez kilka sezonów związany był z jednym z najlepszych polskich zespołów siatkarskich, Skrą Bełchatów. Jako zawodnik występował w barwach tego klubu w latach 2008-2012. W tym czasie zdobył trzy mistrzostwa Polski, trzy puchary Polski i bardzo cenny, brązowy medal Ligi Mistrzów. Potem zakończeniu kariery zawodniczej, podjął się pracy trenerskiej. W 2013, w wieku 40 lat, objął Skrę. Jako szkoleniowiec sięgnął po kolejne mistrzostwo dla bełchatowian. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Następnym etapem jego kariery była posada selekcjonera czeskiej kadry, a potem trenował włoskie kluby. Od 2018 przyjął posadę w Saugella Team Monza. Według informacji hiszpańskiego dziennika "Marca", Falasca zmarł na weselu swojego klubowego asystenta.

Miguel Angel Falasca miał 46 lat. Zostawił żonę Esther Custidio i dwoje dzieci. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Danuta Wałęsa w dniu ślubu z Lechem wyglądała jak milion dolarów! Ujawniono ich zdjęcie ślubne. Nie poznacie prezydenta!
  2. Agata Duda przeszła samą siebie. Jak udało jej się ukrywać to przed całą Polską? Będziecie w szoku!
  3. 10-letnia Kristina tuż przed śmiercią miała najpiękniejsze dziecięce marzenie. Żal niewyobrażalny, nie zdążyła go zrealizować 
  4. Ciężko otrząsnąć się po tej wiadomości TVP. Straszne rany odkryto na ciele zabitego 60-latka
  5. Stan zdrowia Benedykta XVI jest inny niż wcześniej podawano. Watykan zabrał głos ws. medialnych doniesień
  6. Cała Polska płacze. Tak aktualnie wygląda grób 10-letniej Kristiny  
     

Źródło: Eurosport

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News