Młode pary będą wściekłe, ogłoszono nowe zasady ślubu kościelnego. Ksiądz zada bardzo pikantne pytania

Młode pary będą wściekłe, ogłoszono nowe zasady ślubu kościelnego. Ksiądz zada bardzo pikantne pytania Źródło: Unsplash/Annie Spratt

Śluby kościelny to ważna decyzja, którą podejmują czasem nawet niewierzący, ze względu na podniosłość ceremonii. Okazuje się, że teraz trudniej będzie uzyskać zgodę, a ksiądz będzie zadawał intymne pytania.

Ślub w kościele wymaga wielu przygotowań oraz zgody księdza. Okazuje się, że teraz przepisy mają być jeszcze bardziej rygorystyczne. Od 30 lat nie doszło do żadnych zmian w tej kwestii, ale jak potwierdziła konferencja episkopatu Polski, czas na wprowadzenie nowych ustaleń.

Żeby wziąć ślub, trzeba będzie odpowiedzieć na pikantne pytania księdza

Ostatni raz zmiany w prawie dotyczącym brania ślubów, Kościół wprowadzał w 1989 roku. Biskupi poinformowali, że przez 30 lat zaszło wiele zmian, zarówno w życiu prywatnym, jak i społecznym. Dokument z nowelizacją prawa liczy sobie aż 70 stron. Jeszcze na pierwszym spotkaniu przygotowujący się do ślubu, zakochani mają być postawieni pod ogniem pytań od księdza. Co ciekawe, nie będą odpowiadać wspólnie. Zostaną rozdzieleni tak, aby nie było presji partnera przy odpowiedzi na dane pytania. Niektóre mają być rzekomo nawet niezwykle intymne. 

Ponadto nowy dekret episkopatu ma zakazywać zawierania małżeństw mieszanych, w sensie osób różnych wyznań. Jeśli katoliczka chciałaby wejść w związek z osobą ochrzczoną, ale innej wiary, np. protestanckiej, będzie musiała uzyskać specjalną zgodę.

- Strona katolicka winna oświadczyć na piśmie, iż jest gotowa odsunąć od siebie niebezpieczeństwo odejścia od wiary, jak również złożyć szczere przyrzeczenie, że uczyni wszystko, co w jej mocy, aby wszystkie dzieci zostały ochrzczone i wychowane w Kościele katolickim - można przeczytać w dokumencie episkopatu.

Ksiądz będzie zadawał niewygodne pytania. Może zapytać nawet o impotencję

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co więcej w dokumencie można przeczytać, że ślubu nie wezmą osoby "które nie mogą dokonać stosunku małżeńskiego". Wynika z tego, że osoby cierpiące na impotencję, nie będą miały możliwości zawarcia sakramentu. Jednak zaznacza się, że pytania powinny być zadawane " z właściwą delikatnością i szacunkiem".

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje mąż uwielbianej polskiej gwiazdy. Zmarł po ciężkiej i długiej chorobie
2. Nie żyje uwielbiany ksiądz. Przekazano wiadomości o koszmarnym wypadku w polskiej miejscowości

Ponadto ważna będzie również kwestia płci. Jak wiadomo, Kościół zabrania małżeństw osób tej samej płci. Dlatego też będzie podejmowana szczególna ostrożność, wobec kandydatów, którzy zmienili urzędowo płeć. W Kościele ślub będą mogły wziąć tylko te osoby, których płeć różni się biologicznie, a nie jedynie prawnie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tradycyjna sałatka jarzynowa nie musi być nudna! Wystarczy, że dodasz do niej jeden sekretny składnik, prawdziwe niebo w gębie
  2. Na jaw wyszły nowe, intrygujące fakty o Łukaszu z kłem narwala. Szczegóły wielu mogą zadziwić
  3. Prababcie stosowały prosty przepis na genialną odżywkę do włosów. Mało kto o nim pamięta, a daje rewelacyjne efekty
  4. Podczas transmisji live Kononowicza doszło do ohydnej obrazy LGBT. Policja zatrzymała mężczyznę
  5. Skarbówka ZAPUKA do drzwi i upomni się o pieniądze. Nie będzie nawet wcześniej wysyłać zawiadomień

Źródło: Fakt

Następny artykuł