Jesteś teraz lub wybierasz się na wesele? Fatalna informacja, możesz spodziewać się kłopotów

Jesteś teraz lub wybierasz się na wesele? Fatalna informacja, możesz spodziewać się kłopotów Źródło: unsplash.com Alasdair Elmes

Każdy, kto wybiera się na ślub lub wesele albo taką imprezę organizuje musi mieć świadomość możliwych konsekwencji. Wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska, na antenie RMF FM zdradził, na co muszą przygotować się pary młode oraz goście weselni. Nie wygląda to zbyt dobrze.

Ślub i wesele zazwyczaj wiąże się z zaproszeniem sporej liczby osób. Teraz pary młode muszą liczyć się z kłopotami przez takie decyzje. Politycy znów wprowadzą pewne ograniczenia?

Pary młode i weselnicy muszą przygotować się na kontrole?

Ogniska koronawirusa odnotowuje się nie tylko w domach opieki, szpitalach czy też na pogrzebach - niestety, wesela także są niebezpieczne. Odkąd rząd zezwolił na organizowanie przyjęć do 150 osób, rozpoczęły się masowe zachorowania - pisaliśmy chociażby o ponad 70 zakażonych weselnikach z Wielkopolski czy też o weselu na Podlasiu, po którym zarażone osoby rozjechały się po całym kraju i mogły stanowić nieświadomie zagrożenie dla innych osób.

Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia, na antenie RMF FM mówił o tym, że niestety nie wszędzie reżim sanitarny jest przestrzegany. Pojawił się temat kontroli wesel i weselników.

- Rozmawialiśmy o tym z GIS, aby na tych weselach jednak wzmóc kontrole. Jeżeli nie potrafimy przekonać w sposób łagodny, to niestety trzeba nałożyć karę na organizatorów wesela, ponieważ czasem jedynym wspomnieniem z tej pięknej, czasem jednej w życiu imprezy jest to, że pół rodziny zostało zakażone koronawirusem – mówił Waldemar Kraska w RMF FM.

Ślub i wesele z wizytą sanepidu i policji?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wiceminister zdrowia zdradził, że za kontrole na przyjęciach weselnych odpowiadaliby pracownicy sanepidu, a także policja. Rzecznik Komendy Głównej Policji, Mariusz Ciarka, zaznacza, że przepisy egzekwuje głównie Państwowa Inspekcja Sanitarna, a funkcjonariusze mogą być jedynie wsparciem w określonych działaniach. Chodziłoby nie tylko o sprawdzenie czy na przyjęciu są zachowane zasady bezpieczeństwa i przestrzegana liczba gości, ale kontrola może pojawić się też w trakcie przygotowań do tego wielkiego dnia. Istnieje jednak pewien problem, mianowicie wesela nie muszą być nigdzie wcześniej zgłaszane, dlatego kontrolerzy mogą nie wiedzieć, kto, gdzie i kiedy je organizuje.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski ma nowy pomysł walki z koronawirusem. Uderzy w wielu Polaków
2. Rafał Trzaskowski przekazał smutną wiadomość. Niestety, nie żyje wielki Polak
3. Małgorzata Rozenek-Majdan została perfidnie oszukana. Teraz ostrzega wszystkich, aby nie dali się nabrać na "cudowny produkt", który może być niebezpieczny dla zdrowia

- Jeśli mielibyśmy kontrolować wesela prewencyjnie, pod kątem na przykład masek czy jednorazowych talerzy, to musiałby powstać obowiązek zgłaszania takich imprez - zdradził dziennikarzom "Onetu" doświadczony policjant.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Spełniła się wizja Krzysztofa Jackowskiego? Jasnowidz potwierdził, dokładnie przewidział tragiczne zdarzenia
  2. Piotr Żyła odniósł się do wiadomości o swoim romansie. Zadrwił z Justyny Żyły i mediów, ale wszyscy mówią o jednym (FOTO)
  3. Mąż dziennikarki TVP trafił do aresztu. Poważne zarzuty
  4. Minister Emilewicz potwierdziła. Rząd rozda dodatkowe pieniądze
  5. Minister Szumowski ujawnił, kiedy powrócą surowe obostrzenia. Nie pozostawia złudzeń
  6. Gwiazda TVP wygadała się. Wyszło na jaw, jaki naprawdę jest Zenek Martyniuk
  7. Niemcy popełniają jeden błąd przez co liczba infekcji rośnie. Niestety, to samo robią Polacy
  8. Dziennikarz zapytał przepiękną żonę Stocha, co mąż robi w kuchni w ich pałacu góralskim. Odpowiedź kobiety rozkłada na łopatki
  9. Kobieta rodziła córkę 40 godzin. Po wszystkim lekarz spojrzał na krocze matki i zamarł

Źródło: Polska Times

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News