Konflikt Viktora Obrana z władzami Unii Europejskiej trwa od dawna, jednak tak ostre słowa nie padły w nim jeszcze nigdy. Węgrzy mają już zdecydowanie dość obecnej sytuacji.

Minister spraw zagranicznych Węgier, Peter Szijjarto udzielił wywiadu w imieniu całego rządu, w którym zadeklarował, że jego kraj nigdy nie ugnie się w sprawie przymusowej relokacji uchodźców w Unii Europejskiej, nawet jeśli ceną tego będzie opuszczenie wspólnoty. Przekonuje, że na tym stanowisku pozostaje również Viktor Orban.

Węgry nie zrzekną się części swej suwerenności narodowej na rzecz Unii Europejskiej i będą nadal walczyć z kwotowym systemem przyjmowania ubiegających się o azyl – zadeklarował szef węgierskiego MSZ.

Zastrzegł przy tym, że obecny węgierski rząd jest przeciwny dążeniom unijnych przywódców do zbudowania państwa federacyjnego. Jego zdaniem starają się oni zbyt często narzucać państwom członkowskim swoją wolę.

Zdecydowanie nie podzielam poglądu, że im mniej suwerenności na poziomie państw członkowskich, ty silniejsza będzie UE – dodaje Peter Szijjarto.

źródło: fakty.interia.pl

...

Zobacz również

Najbardziej przerażające fakty o ISIS [ZOBACZ!]