Zadręczyli biednego słonia na śmierć. Pękły mu nogi

Zadręczyli biednego słonia na śmierć. Pękły mu nogi Źródło: screen/YouTube/Buzz News

Słoń nie zasłużył na taką śmierć. W mediach pojawiły się wstrząsające informacje na temat dręczonego zwierzęcia. Jego nogi nie wytrzymały okrutnego traktowania. Umarł w niesamowitych męczarniach.

Słoń nie zasłużył na taki los. Zoo powinno być miejscem, które służy przede wszystkim do ochrony gatunków dzikich zwierząt. W tym przypadku było inaczej. Ogród zoologiczny przypominał raczej cyrk, w którym zwierzęta były zmuszane do wielokrotnego wykonywania sztuczek. Zadowolenie turystów okazało się większą wartością, niż życie zwierząt.

Ta ogromna tragedia rozegrała się w Tajlandii. To właśnie w Phuket Zoo znajdował się mały słoń Dumbo. Zwierzę niemal od początku było atrakcją dla przybywających licznie turystów. Ludzie płacili, aby oglądać sztuczki w wykonaniu dzikich zwierząt. W przypadku słoniątka miały one tragiczny finał.

Mały słoń został zadręczony przez turystów. Zabiła go jedna ze sztuczek

Słoń Dumbo od samego początku był zmuszany do wykonywania różnych sztuczek, które spotykały się z entuzjazmem zwiedzających. Każdego dnia zwierzę dawało trzy pokazy tańca. Tylko nieliczni zauważyli, że na grzbiecie zwierzęcia widoczne są kości. Słoniątko było wyraźnie niedożywione, a codzienna praca była dla niego męczarnią.

W końcu doszło do tragedii. W kwietniowy dzień słoń Dumbo również miał występować. Gdy stanął na tylnych nogach, jego kości nie wytrzymały. Właściciele ogrodu zoologicznego nie zareagowali. Zwierzę trafiło do weterynarza dopiero cztery dni po wypadku. Do tego czasu musiało dalej brać udział w pokazach, które cieszyły się dużym zainteresowaniem turystów. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Pękły mu obie nogi. Słoniątko umierało w męczarniach

Dręczone zwierzę trafiło w końcu do weterynarza. Badania wykazały, że słoń od dłuższego czasu cierpiał z powodu infekcji przewodu pokarmowego. Agonia zwierzęcia trwała 3 dni. Słoń umierał w niewyobrażalnych męczarniach. O uwolnienie zwierzęcia bezskutecznie starała się organizacja Moving Animals.

Jak się okazało, dyrektor ogrodu zoologicznego w Phuket zaprzeczył wszystkim zarzutom i otwarcie przyznał, że Zoo stara się już o nowe słoniątko.

Do sieci trafił film, na którym widać, że słoń był zmuszany do pokazów tanecznych, mimo złamanych nóg. Nagranie zamieszczone na platformie YouTube wstrząsnęło miłośnikami zwierząt na całym świecie:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Danuta Wałęsa wyjawiła PRAWDĘ! Opadną wam szczęki, gdy dowiecie się co naprawdę myśli o Agacie DUDZIE!
  2. NIE ŻYJE najseksowniejsza sportsmenka na świecie! Jej śmierć była nagła i niespodziewana
  3. TVP: podczas pogrzebu z trumny dochodziły dźwięki. Żałobnicy przerażeni, interweniował lekarz
  4. Widok grobu śp. aktora grającego Edzia w "Kiepskich" rozrywa serca na szczątki
  5. Gdzie tak naprawdę mieszka teraz Michał Wiśniewski? Takiej posiadłości nie ma nikt (FOTO)
  6. Ile wzrostu ma Kasia Cichopek? Wstrząs, w telewizji nie widać, że jest tak niska

źródło: Planeta

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News