Sojusz Lewicy Demokratycznej rozpoczął swoją kampanię polityczną, która ma przynieść partii sukces na jesieni. Po słabym wyniku w wyborach prezydenckich i niskich notowaniach w sondażach, SLD wzięło się za odbudowę swojego wizerunku.

Partia zorganizowała trzy busy, które mają przez kilka tygodni przemierzać kraj w związku z akcją „Masz dość! Chodź z nami!”. W każdym z pojazdów znajduje się pięciu posłów Sojuszu, którzy na spotkaniach w miastach takich jak Ciechocinek, Gdańsk czy Ustka mają przekonywać ludzi do głosowania na lewicową partię.

„Silna i liczna ekipa posłanek, posłów, działaczy SLD wyrusza dziś w teren. Będziemy rozmawiać z mieszkańcami różnych regionów, będziemy ich przekonywać do dobrego programu SLD” – powiedział prezes partii Leszek Miller

Przemierzający kraj politycy podczas spotkań będą rozdawali gazetkę o tytule „Dość!”. Opisane są w nich pomysły SLD na poprawienie sytuacji w kraju.

Celem polityków SLD jest poinformowanie Polaków o tym, że SLD reprezentuje inną politykę niż PO czy PiS.

„Jest prawicowo-konserwatywna – reprezentowana przez PiS, jest liberalna, brakuje tej trzeciej drogi, języka ludzkiego, lewicowego” – podsumował akcję Dariusz Joński

Zobacz również