Sławomir Świerzyński się wścieknie
ROBERT ZALEWSKI/East News
Irmina Jach - 20 Listopada 2020

Właśnie wyciekła lista, wszystko stało się jasne. Świerzyński się wścieknie?

Sławomir Świerzyński, lider zespołu Bayer Full, znalazł się ostatnio w ogniu krytyki. Wszystko za sprawą hojnej dotacji, która miała trafić do jego kieszeni dzięki funduszowi Ministerstwa Kultury przyznanego artystom borykającym się z problemami finansowymi z powodu pandemii COVID-19. Teraz w internecie pojawiła się specjalna lista. Muzyk ma powody do niepokoju.

Sławomir Świerzyński nie cieszy się ostatnimi czasy zbyt dobrą sławą. Muzyk disco polo zdenerwował Polaków kontrowersyjnymi wypowiedziami, które wielu osobom wydały się być absurdalne. Lider zespołu Bayer Full nie musiał długo czekać na afront.

Urzędnicy zadzwonią i zapukają do ogromnej grupy Polaków. Czas do końca listopada, grozi kara nawet 5 tys. złUrzędnicy zadzwonią i zapukają do ogromnej grupy Polaków. Czas do końca listopada, grozi kara nawet 5 tys. złCzytaj dalej

Sławomir Świerzyński ma powody do niepokoju

Sławomir Świerzyński i jego zespół disco polo dostali od Ministerstwa Kultury dotację w wysokości 550 tysięcy złotych. Decyzja resortu wzbudziła ogromne kontrowersje. Wielu Polaków uważa, że muzycy, którzy koncertują głównie podczas dożynek i innych okazji finansowanych przez samorządy, nie powinni dostać tak dużych pieniędzy.

Wykonawca disco polo zdawał się nie przejmować krytyką. Podczas wywiadu udzielonego stacji Polsat News wyznał, że uważa, że dofinansowanie mu się należy, gdyż ciężko pracował na sukces, a tworzona przez niego muzyka pomaga ludziom leżącym w szpitalach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Sławomir Świerzyński nie szczędził także gorzkich słów innym przedstawicielom polskiej branży muzycznej. Stwierdził, że zespół Kult, na czele z Kazikiem Staszewskim, został zapomniany przez fanów i już nikt nie kupuje płyt zespołu. Liderowi Bayer Full nie spodobało się stanowisko Kultu wobec świadczeń Ministerstwa Kultury.

- Po pierwsze są grupy zawodowe, które takiej zapomogi potrzebują bardziej. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, którzy po kilkanaście godzin na dobę tyrają ratując ludzkie życia za psi grosz. Po drugie - rząd nie może ci dać żadnych pieniędzy, bo ich nie ma. Jeśli jednak komuś daje to znaczy że przedtem komuś zabrał. Zabrał setkom tysięcy uczciwie pracujących ludzi, którym teraz na dodatek zamyka interesy. Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy - napisał Kult w specjalnym oświadczeniu.

- Głupszej wypowiedzi to dawno nie słyszałem. Dlaczego? Oni mówią, że jak ktoś chce im pomóc, to niech ich płytę kupi. A kto by chciał ich płytę kupić? Kto pamięta taki zespół jak Kult? Ja się akurat obracam w zupełnie innym środowisku i towarzystwie i tego rodzaju muzyka tam nie jest w ogóle słuchana - szydził Sławomir Świerzyński.

Dzisiaj grzeje:

  1. Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia, niebezpieczeństwo jest ogromne. Dotyczy ponad 8 mln Polaków
  2. Z ostatniej chwili: Niedzielski przekazał, kiedy uczniowie będą mogli prawdopodobnie wrócić do szkół. Wszystkie mamy czekały na wiadomość
  3. Nie żyje polityk partii rządzącej. Dramatyczne wieści obiegły Polskę

Lista sprzedaży detalicznej polskiego Związku Producentów Audio-Video, która została opublikowana w internecie, może nie spodobać się rozbawionemu liderowi zespołu Bayer Full. Wynika z niej, że płyta Kultu "FESTIWAL POL'AND'ROCK 2019" znalazła się na pierwszym miejscu. Co więcej, zestawienie to obejmuje zaledwie sprzedaż od 6 do 12 listopada.

Można spodziewać się tego, że Kult szybko nie spadnie z podium. Sławomir Świerzyński będzie niepocieszony. Nie jest tajemnicą, że muzyk disco polo nagrał ostatni krążek przed pięcioma laty, co z pewnością przekłada się na sprzedaż.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Eksperci biją na alarm. Jeden nawyk sprawia, że jesteśmy mniej odporni na koronawirusa, teraz lepiej z niego zrezygnować
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  4. Świerzyński najpierw miał dziecko z 16-latką, potem porwali mu syna. Młody chłopak mógł umrzeć
  5. Otworzyli testament Gulbinowicza. Niewiarygodne, co stanie się z częścią jego majątku
  6. Zostały ci ziemniaki z obiadu? Zrób z nich bajeczne kotlety, cała rodzina poprosi o dokładkę
  7. Pod osłoną nocy podłożył ogień pod trzy stodoły. Nie ma wątpliwości, w okolicy grasuje podpalacz

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News