Rząd PiS UPOKORZONY przez Rosję! Partia Kaczyńskiego wchodzi do akcji

Rząd PiS UPOKORZONY przez Rosję! Partia Kaczyńskiego wchodzi do akcji

To wiadomość z ostatniej chwili. Przedstawiciel rządu w dialogu z Rosją Sławomir Dębski został zatrzymany przez rosyjskie służby na lotnisku Domodiedowo w Moskwie. Do akcji musieli włączyć się dyplomaci.

Jak informuje Maciej Jastrzębski, korespondent Polskiego Radia w Moskwie, Sławomir Dębski, członek Polsko-Rosyjskiej Grupy ds. Trudnych został zatrzymany przez służby na moskiewskim lotnisku. Na miejscu działają już służby konsularne.

Sławomir Dębski zatrzymany w Moskwie

Formalnie zatrzymanie dębskiego wiąże się z odmową wjazdu do Rosji. Należy się zatem spodziewać, że służby rosyjskie uruchomiły już procedurę deportacji polskiego historyka. Nie podano dotychczas przyczyn odmowy wjazdu do kraju. Na miejscu działają skierowani przez rząd dyplomaci z polskiego konsulatu. Próbują wyjaśnić sprawę. - PILNE! Informacje ze źródeł dyplomatycznych, Sławomir Dębski niewpuszczony rano do Rosji. Do zdarzenia doszło dziś rano na lotnisku w Moskwie. Nie podano przyczyn odmowy wjazdu - napisał na Twitterze inny korespondent zagraniczny Tomasz Kułakowski.

Kim jest Sławomir Dębski?

Dębski do historyk, politolog i analityk z Krakowa. W latach 2007-2010 oraz ponownie teraz, od 2016 roku stoi na czele rządowej instytucji podlegającej MSZ - Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Instytucja ta wyrasta na jeden z najważniejszych obecnie think-tanków w Europie Środkowo-Wschodniej. W latach 2011-2016 Dębski stał na czele Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia - innej państwowej instytucji podlegającej Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zasiada także w Polsko-Rosyjskiej Grupie ds. Trudnych. Specjalizuje się w sprawach polityki wschodniej. Jego zatrzymanie z pewnością jest ciosem dla relacji polsko-rosyjskich. Może spotkać się z radykalną odpowiedzią polskiego rządu i być zarzewiem poważnego konfliktu międzynarodowego między Polską a Rosją. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Burza w PiS! "Kandydat na prezydenta promował satanizm"
  2. Ekspert ujawnia ws. Smoleńska: "Szpiedzy USA wiedzieli, że Rosjanie kłamią"
  3. Jest źle. Rosja odpowiada na zbrojny atak USA
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News