Sławoj Leszek Głódź
Piotr Molecki East News
Monika Majko - 18 Sierpnia 2020

Głódź na emeryturze będzie żył jak pączek w maśle. Może dostać nawet więcej, niż zarabia prezydent Polski

Sławoj Leszek Głódź skończył 75 lat, więc zgodnie z prawem kanonicznym, duchowny przechodzi w stan spoczynku zawodowego. Papież Franciszek przyjął jego rezygnację w funkcji metropolity gdańskiego, a tym samym wysłał go na emeryturę.

Sławoj Leszek Głódź skończył 75 lat i przeszedł w stan zawodowego spoczynku. Okazuje się, że arcybiskup Głódź w czasie swojej posługi zdobył prawo do pokaźnej emerytury. Przez ponad 13 lat był biskupem polowym Wojska Polskiego, a w tym czasie dorobił się tytułu generała dywizji. Dzięki temu już od 2004 roku duchowny pobiera kilkanaście tysięcy złotych wojskowej emerytury. Jak przekazał portal Pudelek.pl, do kieszeni biskupa trafia od 10 do nawet 17 tysięcy złotych brutto.

Jak ustalił portal Money.pl, teraz do kieszeni Sławoja Leszka Głódzia trafi kolejnych ok. 5 tysięcy złotych. Łącznie duchowny może dostać nawet 22 tysiące złotych emerytury miesięcznie co oznacza, że będzie zarabiał więcej niż głowa państwa. Według medialnych doniesień Andrzej Duda za reprezentowanie naszego kraju dostaje miesięcznie około 20 tysięcy złotych.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News