Jeden z najbardziej rozpoznawalnych publicystów po prawej stronie polskiej sceny politycznej, Stanisław Michalkiewicz stwierdził, że Joanna Scheuring-Wielgus powinna zostać potraktowana tak jak kiedyś „gestapowskie kurwy”.

Stanisław Michalkiewicz w komentarzu dla internetowej telewizji TVAsme odniósł się do wydarzeń z udziałem posłanki Nowoczesnej, która pod koniec stycznia wzięła udział w awanturze w jednym z toruńskich liceów. Joanna Scheuring-Wielgus chciała zablokować wykład o żołnierzach wyklętych.

 – W Toruniu, Pani wielce czcigodna posłanka Scheuring-Wielgus wtargnęła z jakimiś aktywistami na wykład poświęcony żołnierzom wyklętym. Nie wiem dokładnie czy to ona zaczęła wykrzykiwać czy aktywiści zaczęli wykrzykiwać, że ci żołnierze wyklęci to zbrodniarze i tak dalej. Proszę państwa, to pokazuje że błędem jest takie pochopne odrzucanie wszelkich tradycji – powiedział Michalkiewicz.

 – Kiedyś, jeszcze za okupacji to kurwy gestapowskie były strzyżone do gołej skóry. A potem już ten zwyczaj jakoś powoli zaczął zanikać i kurwy ubeckie nie były już strzyżone no i skutek taki mamy właśnie, że się rozmaite rozwydrzone dziewuchy rozzuchwaliły. I tak nie bardzo właśnie wiadomo co z tym zrobić – dodał publicysta.

bh

...

Zobacz również