Wszyscy się mylili? Podano najnowsze informacje o ogniskach na Śląsku, nie jest dobrze

Wszyscy się mylili? Podano najnowsze informacje o ogniskach na Śląsku, nie jest dobrze Źródło: Pixabay/KoalaParkLaundromat

Śląsk - najnowsze informacje są niepokojące, czyżby wszyscy się mylili w sprawie ognisk koronawirusa w tym regionie? Zaledwie dwa dni temu słyszeliśmy, że sytuacja jest opanowana, ostatnie dane pokazują jednak coś zupełnie innego. Jak wygląda sytuacja w rzeczywistości? Wygląda niepokojąco, wcale nie zapowiada się na finał walki.

Śląsk to region, w którym dotychczas odnotowano najwięcej przypadków koronawirusa. Na piątkowej konferencji z ministrem zdrowia i wojewodą śląskim, Jacek Sasin zarzekał się, że sytuacja jest opanowana. Najnowsze dane pokazują jednak, że rzeczywistość jest nieco inna. Nie wygląda to dobrze. Informacje są naprawdę niepokojące.

Śląsk - najnowsze informacje w sprawie ognisk koronawirusa. Sytuacja wcale nie jest opanowana?

- Dzisiaj możemy powiedzieć, że mamy znacząco mniejszą liczbę osób zarażonych na Śląsku. Od środy, kiedy zostały zaraportowane wyniki badań przesiewowych, które były prowadzone w ostatnim czasie, mamy bardzo wyraźny spadek liczby osób zarażonych. Z ponad 200 osób dotychczas do poniżej 100 wczoraj i dzisiaj. Jest to trend, który - jesteśmy o tym przekonani - będzie się utrzymywał - mówił Jacek Sasin na piątkowej konferencji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Jak pokazują najnowsze dane, zdiagnozowanych zostało kolejnych 58 przypadków koronawirusa w ciągu minionej doby w kopalni Borynia należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. We wspomnianej kopalni nadal diagnozowane są istotne wzrosty liczby zakażonych pracowników. Sytuacja więc wcale nie wygląda na opanowaną, skoro wciąż przybywa nowych zakażeń. 

W pozostałych kopalniach spółki nie przybyło, co prawda, więcej nowych przypadków. Jednak nadal zauważamy wzrosty zakażeń w kopalni Borynia. Brakiem nowych zachorować od soboty może pochwalić się spółka Polska Grupa Górnicza. Łącznie jest tam 1853 chorych, dotychczas wyzdrowiało 1313 osób. Od soboty nie przybyło jednak ozdrowieńców. 

Dzisiaj grzeje: 1. Premier Morawiecki podjął decyzję. Znika uciążliwy zakaz, wielu Polaków odetchnie z ulgą

2. Ceny za usługi w kościele drastycznie poszły w górę. Znamy nowe stawki, będziecie zaskoczeni

W poprzedni piątek w kopalni Borynia informowano o 15 nowych zakażeniach, w kolejnych dniach było to 73 przypadki w sobotę, 115 w niedzielę, 92 w poniedziałek, 1 we wtorek, 3 w czwartek oraz 58 w piątek. Czy naprawdę sytuacja jest opanowana? Najnowsze dane ze Śląska wcale na to nie wskazują, a niestety - wręcz przeciwnie, wygląda niepokojąco.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tajemny dodatek do rosołu, który zupełnie odmienia jego smak. Nie chodzi o warzywa ani przyprawy, dodaje go również Ewa Wachowicz
  2. Nie żyje ikona europejskiego sportu. Choroba zaatakowała znienacka i zabrała legendę
  3. Z niedowierzaniem patrzyli na żonę Rutkowskiego. Nie byli w stanie jej poznać, co za metamorfoza
  4. Zostawiła dzieci z byłym mężem, wtedy widziała je po raz ostatni. Doszło do niewyobrażalnego dramatu, tylko dla osób o mocnych nerwach
  5. Mało kto ma pojęcie, kim była pierwsza żona Strasburgera. Kiedyś wielu Polaków się w niej kochało
  6. Nieludzko znęcał się nad żoną, wszystko nagrywała druga kobieta. Wstrząsające wideo trafiło do sieci

Źródło: RMF FM

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News