Śląsk
youtube.com Prezydent.pl
Monika Majko - 14 Maja 2020

Wiadomo, co się stanie ze Śląskiem. Prezydent właśnie przekazał oficjalny komunikat

Śląsk od kilku dni notuje ogromny wzrost zakażeń koronawirusem. Dane przekazywane przez Ministerstwo Zdrowia są wyjątkowo niepokojące. Andrzej Duda właśnie przekazał oficjalny komunikat w tej sprawie.

Śląsk stał się nowym epicentrum zakażeń koronawirusem w Polsce, wszystko z powodu nagłego wzrostu zachorowań w kopalniach. Ministerstwo Zdrowia od kilku dni przekazuje coraz bardziej niepokojące dane z południa Polski. Prezydent Andrzej Duda wydał oficjalne ogłoszenie w tej sprawie.

Siostra - sytuacja górnikówSiostra górnika przerwała milczenie. Ujawniła, jak naprawdę wygląda sytuacja zakażonych górników, ręce opadająCzytaj dalej

Śląsk - Andrzej Duda skomentował sytuację związaną z szybkim rozwojem pandemii na południu Polski

Prezydent Polski w transmisji na żywo skomentował sytuację na południu Polski, która w ostatnich dniach dramatycznie się pogorszyła. Ministerstwo Zdrowia codziennie informuje o kolejnych dziesiątkach potwierdzonych zakażeń na terenie województwa śląskiego, wszystko z powodu ognisk epidemii w kilku kopalniach.

- W tych dniach wszyscy jesteśmy ze Śląska, razem pokonamy pandemię. A tym, którzy o tym zapominają, przekazuję prosty komunikat - opamiętajcie się i swoją energię skierujcie na pozytywne działania - przekazał w czwartek prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda podkreślił, że sytuacja na Śląsku jest bardzo trudna ze względu na specyfikę regionu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

mężczyznaNa strychu zauważył dziwny sznurek wystający ze ściany. Pociągnął go i zamarł z wrażenia, nie miał pojęcia, jaki sekret został przed nim ukrytyCzytaj dalej

Prezydent wspomniał również o sytuacji na Śląsku podczas popołudniowej transmisji na żywo na swoim Facebooku, w trakcie której odpowiadał na pytania internautów. Andrzej Duda przyznał, że jest w stałym kontakcie z Krajową Komisją Solidarności i jej przewodniczącym Piotrem Dudą. Działacz wytłumaczył mu specyfikę pracy górników w zakładach, która pomimo zachowania wszelkich nakazów sanitarnych doprowadziła do rozprzestrzenienia się wirusa. Prezydent zapowiedział, że nie zamierza nakładać dodatkowych kar za zaistniałą sytuację na władze kopalni.

- Oczywiście pojawiło się tam duże ognisko, ale wszystko zostało opanowane w normalnych ramach działania przeciwko epidemii koronawirusa. Nie ma żadnego problemu z miejscami w szpitalach na Śląsku, nie ma żadnego problemu z respiratorami [...] Większość chorych choruje bezobjawowo - przekazał prezydent.

Dzisiaj grzeje:

1. Wszystko ma się zacząć już na dniach. Wizja Jackowskiego załamała wiele osób

2. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polska legenda, niestety

Obecnie na Śląsku potwierdzono 4701 przypadków zakażenia koronawirusem, a w wyniku rozwinięcia się choroby Covid-19 zmarło tam 166 pacjentów. Drugie miejsce pod względem liczby zachorowań zajmuje województwo mazowieckie, tam potwierdzono 2902 przypadki zakażenia SARS-CoV-2.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Proste sposoby na oczyszczenie organizmu. Warto je znać
  2. Pudzian chwycił za mikrofon i się zaczeło. Wybrał najpiękniejsze kobiety świata. "Gryzłbym jak Reksio"
  3. Pilna akcja na Śląsku w związku z wirusem. Do ponownego przebadania kilkanaście tysięcy osób
  4. Tysiące czekały na odpowiedź Szumowskiego na jedno pytanie. Minister nie ma dobrych wiadomości
  5. Niestety. Właśnie doszła do nas wiadomość o śmierci Henryka Jaskuły
  6. Przekrój cytrynę na 4 cząstki i połóż obok łóżka przed snem. Wyrzuć natychmiast po obudzeniu, rezultat jest spektakularny

Pogrzeb KacperkaWyciekło nagranie z pogrzebu Kacperka. Bardzo bolesne sceny, widok mówi sam za siebieCzytaj dalej

źródło: Polskie Radio 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News